Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.10.2016
Eesti Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Mälumäng Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Oravad loodavad mugavat purelemist (5) Tagakülg Eesti elanikel napib teadmisi hädaolukorraks Haiglad on hädas ravi vastustavate patsientide ohjeldamisega Kolme abituriendi elu nõudnud avarii põhjus jääb ilmselt saladuseks (4) Hukkunud sõprade huvid: filmindus, ajakirjandus, ajalugu Liikluspolitseinik: noored mehed kipuvad oma võimeid üle hindama Majandus Nissani ja Renault’ juht haaras ka Mitsubishi rooli Majanduse lühiuudised Kruuda tegi Tere võlausaldajale ninanipsu Välismaa Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe Välismaa lühiuudised 26.10.2016 KOHALIK VAADE: Kas väike Valloonia saadab CETA prügikasti? NATO Vene laevade võõrustamist ei arvusta (2) Arvamus Õiguskantsler Ülle Madise: presidendi otsevalimine tooks priiskava show' ja silmamoondused (54) Erkki Bahovski: lämmatamine või käpikud? (3) Päeva karikatuur: õigusemõistmine päevavalgele Juhtkiri: tunneme kaasa Joosep Värk: istungid avalikuks (1) Ragne Kõuts: maakonnaleht ja omavalitsuse infoleht – «kõlvatu» konkurents? Postimees 1935. aastal: revolutsioon Kreetal? Sport Peep Pahv: kummalise kohtu ebausaldusväärsed reeglid (2) Rahasadu Singapuris ja domineerija kadumine Sportlased teevad ise ajakirjandust Küsimus Eesti jalgpalliturul: kes on valmis järgmiseks sammuks? Tallinn Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Tarbija Kolm tervise jaoks üliolulist hormooni Kõike tasuks süüa mõistlikes kogustes Tartu Mees jättis külmas vees elu Kolme lapsega perekond ehitab liikluslinnakut Ilm keerab soojemaks tagasi Jõulusära jõuab tänavu ka äärelinna Sõbrad aitavad uputuses kannatanud sõpru Vastses loomekeskuses saab keevitada ja kududa, freesimisest rääkimata Tugipere ema ja isa südamesse mahub ka tumeda minevikuga laps (1) Lapse saatust muutev otsus, mis seob pere kogu eluks Kasuperede mentor: ainult heast tahtest ei piisa Maanteeamet pooldab neljarajalist teed Tartust Tallinna (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Maanteeamet pooldab neljarajalist teed Tartust Tallinna

2 min lugemist
Maanteeamet lasi Riia ringile uue asfaldi panna, kuid see ei muuda tipptundidel aeglast liiklust kiiremaks. FOTO: Kristjan Teedema

Nelja sõidurajaga tee Tartust Tallinna ei ole enam utoopia, vaid Eestile täiesti jõukohane unistus, julges Tartu linnapea Urmas Klaas kinnitada pärast kohtumist maanteeameti peadirektori Priit Saugiga esmaspäeval.

Tellijale Tellijale

Sauk ütles, et lubadusi ta kohtumisel siiski ei andnud, küll aga tutvustas tööplaane juba tehtud otsuste valguses. Esimene suurem töö Tartu ja Tallinna lähendamiseks on neljarajalise maantee ehitus Kose-Mäo lõigus. See peab olema rajatud aastaks 2022 ehk viie-kuue aasta jooksul, hind on sellel tööl suurusjärgus 170 miljonit eurot.

«Nii valitsuse kui parlamendi liikmetega on jutuks olnud, et taristu arenduseks võiks suunata lisaraha, et kogu teedevõrku, aga eelkõige kolme põhimaanteed – Tallinn-Tartu, Tallinn-Pärnu ja Tallinn-Narva – neljarealisena edasi ehitada,» ütles Sauk. «See on meie soov-unelm, aga ei ole ühtegi otsust ega kinnitatud kava.»

Jutuks olid kohtumisel ka uued 2+1 sõiduradadega möödasõidualad, mille ehitus algab tuleva aasta kevadel Põltsamaa ja Tartu vahel.

25.10.2016 27.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto