Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
26.10.2016
Eesti Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Mälumäng Võltsruupiate vahetamine tõi Tavidile suure kahju (5) Dilbert Male Horoskoop Palju õnne Oravad loodavad mugavat purelemist (5) Tagakülg Eesti elanikel napib teadmisi hädaolukorraks Haiglad on hädas ravi vastustavate patsientide ohjeldamisega Kolme abituriendi elu nõudnud avarii põhjus jääb ilmselt saladuseks (4) Hukkunud sõprade huvid: filmindus, ajakirjandus, ajalugu Liikluspolitseinik: noored mehed kipuvad oma võimeid üle hindama Majandus Nissani ja Renault’ juht haaras ka Mitsubishi rooli Majanduse lühiuudised Kruuda tegi Tere võlausaldajale ninanipsu Välismaa Talupojad tõmbasid leedu linnarahvale koti pähe Välismaa lühiuudised 26.10.2016 KOHALIK VAADE: Kas väike Valloonia saadab CETA prügikasti? NATO Vene laevade võõrustamist ei arvusta (2) Arvamus Õiguskantsler Ülle Madise: presidendi otsevalimine tooks priiskava show' ja silmamoondused (54) Erkki Bahovski: lämmatamine või käpikud? (3) Päeva karikatuur: õigusemõistmine päevavalgele Juhtkiri: tunneme kaasa Joosep Värk: istungid avalikuks (1) Ragne Kõuts: maakonnaleht ja omavalitsuse infoleht – «kõlvatu» konkurents? Postimees 1935. aastal: revolutsioon Kreetal? Sport Peep Pahv: kummalise kohtu ebausaldusväärsed reeglid (2) Rahasadu Singapuris ja domineerija kadumine Sportlased teevad ise ajakirjandust Küsimus Eesti jalgpalliturul: kes on valmis järgmiseks sammuks? Tallinn Ebareaalsed tähtajad teevad tee-ehitajad murelikuks (3) Tarbija Kolm tervise jaoks üliolulist hormooni Kõike tasuks süüa mõistlikes kogustes Tartu Mees jättis külmas vees elu Kolme lapsega perekond ehitab liikluslinnakut Ilm keerab soojemaks tagasi Jõulusära jõuab tänavu ka äärelinna Sõbrad aitavad uputuses kannatanud sõpru Vastses loomekeskuses saab keevitada ja kududa, freesimisest rääkimata Tugipere ema ja isa südamesse mahub ka tumeda minevikuga laps (1) Lapse saatust muutev otsus, mis seob pere kogu eluks Kasuperede mentor: ainult heast tahtest ei piisa Maanteeamet pooldab neljarajalist teed Tartust Tallinna (6) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tugipere ema ja isa südamesse mahub ka tumeda minevikuga laps

5 min lugemist
Tugipere annab lastekodulapsele võimaluse näha, milline on maailm ja inimestevahelised suhted väljaspool kooli ja lastekodu. Ent siin ei piisa pelgalt lapse lõbustamisest, tugiperel peab olema aega ja tahtmist lapse küsimuste ja murede ärakuulamiseks ning kaasamõtlemiseks. FOTO: Sille Annuk

Kaheksa aastat tagasi kutsus üks Tartumaa pere lastekaitsepäeval Tartu Koidu-kodust endaga forellipüügile kaasa 13-aastase poisi. See kõhn ja pisike poiss oli vaat et ühte mõõtu 9-aastase peretütrega. Nüüd on ta sirgunud kenaks noormeheks, kes on selle perega nii kokku kasvanud, et sõidab sõjaväest vabal ajal iga kord otse Tartu külje alla kodutallu.

Tellijale Tellijale

Pereema Anne (nimi muudetud – toim) meenutas, et oli perega kolinud just linnast maale, kui luges ajalehest, et lastekodulastele otsitakse tugiperesid. Maal ruumi oli ja tütrelegi kulunuks seltsiline ära.

Esiti küsis Anne lastekodust, kas nad saaksid hakata mõne tüdruku tugipereks. Ent tüdrukuid polnud ja neile pakuti sedasama pisikest teismelist poissi. Peale esimest kohtumist forellipüügil tahtis poiss aina enam aega nende juures veeta, nii et õige pea sõitis ta lisaks nädalavahetustele ja koolivaheaegadele maale ka nädala sees.

25.10.2016 27.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto