Sisukord
Arvamus
Tänane leht
27.10.2016
Eesti Kose vallas läks tuleroaks lipumastivabrik Eesti lühiuudised Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Halduskulud kerkisid kui pärmiga Kallas sooviks kohta erakonna juhatuses (1) Tagakülg Oravad ja auesimees rääkisid suud puhtaks Majanduse lühiuudised Savisaar käis linnavalitsuses ja sõitis Moskvasse Pättide jalavarjud koondatakse politsei andmebaasi Andmekaitse tõttu veninud ühistranspordiuuring saab kevadeks valmis Riik maksab sama töö eest Tallinnas ja mujal erinevat palka (12) Majandus Majanduse lühiuudised Eesti Pank hoiatab hoiu-laenuühistutega seotud riskide eest (1) Marati uued omanikud tahavad tõsta brändi tuntust Jaanus Vihand: ühistuline ettevõtlus hoiab ära rumalad otsused Välismaa Meedia surve tõi Ceuta-probleemi NATOsse Kogu liitlaspataljon on platsis hiljemalt Kevadtormiks ISIS valis Boko Haramile uue juhi Välismaa lühiuudised 27.10 Arvamus Inge Suder: meditsiin arstib ka majandust Priit Humal: Rail Balticu praegune lahendus vääribki kriitikat (5) Juhtkiri: madalam palk Tallinnast ääremaale ei meelita Raul Heido: peame perevägivalda kuriteoks, aga vägivallatsejat kurjategijaks ei pea? (2) Jaak Urmet: elu ilma laikideta (1) Postimees 1991. aastal: elu on 3,7 korda kallim Kultuur Meele(olu)line ja pingevaba keskpäevane teatriõhtu Sport Spordi lühiuudised Tartu kaotas Prantsusmaal suurelt Varumeeste lahingus röövis penalti Klavanilt nullimängu Supertiimi hooaeg algas masendavalt Treenerite seas levinud seksimüüt lükati teaduslikult ümber Kangert jätkab ikkagi abimehena: mulle meeldib see roll Kas loos luhtas Eesti võrkpallurite suure võimaluse? Tallinn Andmekaitse tõttu veninud ühistranspordiuuring saab kevadeks valmis Tarbija Koduloomad muutuvad aina eksootilisemaks Tüütud lutikad tungivad taas kodudesse Tartu On viimane aeg kinnitada lapse huviringis osalemine Legendaarne vutimängija annab lahkumisetenduse Peetri kooli ajaloolise maja taastamine algas lammutusega Ettepanek: nädalavahetusel tulgu prügiauto aia taha hiljem Vanaemad – vutt-vutt-vutt perekooli! Inimene püüab kuivendamisega rikutud soid loodusele tagasi anda Meelelahutus Koomiks Sudoku

Jaak Urmet: elu ilma laikideta

5 min lugemist
Jaak Urmet FOTO: Arvet Mägi / Virumaa Teataja

Facebookis veedetud tohutu aja asemel oleks mõttekam kas või magada või lolli näoga aknast välja vahtida, leiab kirjanik Jaak Urmet. Ära panusta laikidesse, aga ütle iga päev vähemalt ühele inimesele midagi hästi. Päris elus.

Tellijale Tellijale

Tegin endale kunagi Facebooki konto ainult kahel põhjusel. Esiteks sellepärast, et seal tegutses mu nimekaim, kellele saadeti minu pähe kirju, sh esinemiskutseid, aga kes ei reageerinud nendele. Just seetõttu oli mu konto nimi ka mõne jaoks nii edvistav Jaak Urmet Kirjanik. Teiseks sellepärast, et võimaldada minuga otsesuhtlust, kellel vajadust peaks olema.

Mõnda aega ei võtnud ma ühtegi frendi, olin nagu kurt siga rukkis. Aga ühel 2014. aasta augustipäeval võtsin vastu kunagise klassivenna frendikutse, et näha klassikokkutuleku fotosid, ja lumepall läks kohemaid mürinal veerema, paari päevaga oli mul sadakond frendi ja tänavu oktoobriks umbes 1140 frendi.

Nüüd deaktiviseerisin oma konto, sest mulle tundus, et Facebooki-elu on mõttetu ajaraisk. Tegin uue konto, sellise, nagu oli olnud enne, taas ainult otsekontaktiks. Ikka sama edvistava nimega, sest nimekaim pole endiselt endast isegi profiilifotot pannud. Ja ei mingeid frende. Kes tahab mu sõber olla, siis olgu päris elus! Tulgu külla või kutsugu kõrtsi. Ärgu olgu sul 1140 frendi, olgu parem kolm sõpra. 30. jaanuaril on mu sünnipäev, oleksin väga õnnelik, kui 200 õnnitlust saabuksid seekord paberist kaardil mu kodusesse postkasti. Võib kas või kirjanike liitu saata, saan sealt kätte.

Mida ma oma kahe aasta ja kahe kuu pikkusest aktiivsest Facebooki-perioodist õppisin? Miks ma leian, et see on mõttetu ajaraisk? 

26.10.2016 28.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto