Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.10.2016
Eesti Tartus keedab ja küpsetab kvaliteedimärgiga kokk Graafik: haiglate digiregistratuuris haigutab tühjus (12) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Kaljulaid alustas Virumaast Linnaosavanem käis tööajast Savisaarega reisil Eesti lühiuudised, 28.10 Muusikamees suure algustähega Õigusriiklus püsib au sees (2) Majandus Suur samm edasi: e-maksuamet muutub aastaringselt avatud arvepidamisplatvormiks (1) Taavi Kotka: minu missioon Eesti riigi ees sai täidetud (2) Välismaa Saksa sotsid üritavad Merkelit võistlustulle kiskuda Välismaa lühiuudised 28.10.2016 Türgi välisminister hoiatas Tallinnas Euroopat Türgi isoleerimise eest NATO astub vastu ebameeldivalt huvitavale ajale Viis Baltimaid katvat NATO turvakihti Arvamus Päeva karikatuur: ääremaa palgalõhe Ilmar Tomusk: digielu peavad tasakaalustama päris raamatud Juhtkiri: oi-oi, kui rumalad on patsiendid (1) Henrik Roonemaa: praegu võtsid röstrid pool internetti maha, homme võtavad ülejäänu (4) Hans Väre: kõik lehed ei lange Postimees 1936. aastal: surnutele ei anta rahu Raul-Allan Kiivet: tervishoiukulusid tuleb suurendada (18) Volli Kalm: Eesti keelesõja ebasiirad võitlused (6) Martin Ehala: tekib kahtlus, et Eesti Keele Instituut on riigile ristiks kaelas (3) Kultuur Konstantin Raikin: usun, et enamuse taga ei seisa tõde (2) Eesti pole Venemaa Sport Poksisangar tegi tulevikuks tähtsa avalduse Spordi lühiuudised Johaug: kummaline, et inimesed ei usu mind Hunt ja Bengals tulevad Londonisse Kullamäe: nuriseda pole mõtet, on ka häid asju Saa hakkama või sured! Rehvitootjate vihane võitlus saab jätkuda Tarbija Lapimaal löövad lusti nii suured kui ka väikesed Tartu Darwini kõrvakiil Suvine õiteilu talletus kangaisse Usuteaduskond 25: ajastu lemmiklaps jõudis varasesse täisikka Võõrliigid areenil: keskkonnainspektorid väisasid kirgi kütvat loomatsirkust (1) Jarno Laur: Rail Livonia tulgu (1) Tartus keedab-küpsetab sellel nädalal Saksa tippkokk Arvi Liiva: kas otsetee on ikka õigeim tee? (1) Sulgpallijuuniorid sõitsid tähtsale turniirile Nullkuluelu elav neiu: prügikasti pole vajagi (1) Paari aasta pärast valmib Elvas ujulaga spordihoone Kunstimälestist soovite osta? Aga palun! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Arvi Liiva: kas otsetee on ikka õigeim tee?

2 min lugemist
Raudtee. FOTO: Arvo Meeks/Valgamaalane

Praegu planeeritava Rail Balticu otsetrass läbib meie loodusgeograafiast tulenevat unikaalset rohelist taristut. Need alad on rikkad nii suurulukite kui ka lindude poolest. Pärnumaale jäävad ka meie suuremad ja puutumata mahemetsavööndid, mida ehitatav raudtee armutult läbi lõikaks. Sealsed põnevad maastikud ja nende asukad on viimastel aastatel kujunenud meie turismimagnetiks ja riigi positiivse kuvandi nurgakiviks. Kui muus osas turistide maitsed erinevad, siis meie metsad ja sood, looduslik avarus ja rahu vaimustavad kõiki.

Tellijale Tellijale

Mis kasu on uuest, 240 kilomeetrit tunnis sõita võimaldavast kiirraudteest, millel ei jätku tasuvaks käigus hoidmiseks isegi piisavalt reisijaid, kui selle ehitamiseks peaksime ohverdama osa meie suurimast ühisrikkusest – selle, mida hiljem taastada ei saa.

Uue kiirraudtee ehitamiseks tuleb paratamatult kulutada ka enneolematul määral üliväärtuslikku ehitusmaterjali – liiva, kruusa ja paekillustikku. Piltlikult öeldes peaksime selle ehituseks ohverdama osa kaunitest loodusmaastikest – kruusased oosid, mõhnad ja liivaseljakud ning karstiohked paealad –, mis tuleks kokku vedada raudteevalli rajamiseks.

27.10.2016 29.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto