N, 19.05.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Usuteaduskond 25: ajastu lemmiklaps jõudis varasesse täisikka

Kaspar Koort
Usuteaduskond 25: ajastu lemmiklaps jõudis varasesse täisikka
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Usuteaduskonna suurmehi olevikust ja minevikust: võrdleva usuteaduse professor Tarmo Kulmar (vasakul) ja religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar sätivad paika Johan Kõpu portreed. Usuteadlane Kõpp oli aastatel 1928–1937 Tartu ülikooli rektor.
Usuteaduskonna suurmehi olevikust ja minevikust: võrdleva usuteaduse professor Tarmo Kulmar (vasakul) ja religioonipsühholoogia professor Tõnu Lehtsaar sätivad paika Johan Kõpu portreed. Usuteadlane Kõpp oli aastatel 1928–1937 Tartu ülikooli rektor. Foto: Margus Ansu

Kakskümmend viis aastat tagasi, uue rahvusliku ärkamise harjal esitasid Sulev Vahtre, Jaan Unt, Tõnu Luik, Hando Runnel ja Peeter Olesk Tartu ülikooli nõukogule taotluse taastada ülikoolis usuteaduskond, mille nõukogude võim 1940. aastal sulges.

Universitas eesotsas toonase rektori Jüri Kärneriga tegigi asja ära ning 1991. aasta septembris asus vastavatud teaduskonnas koolipinki nühkima kolmkümmend kolm teoloogiatudengit.

Usuteaduskonnas selle taastamisest saadik töötanud Tõnu Lehtsaar, praegune teaduskonna juhataja, meenutas, et tema juhtida oli toona TÜ psühhodiagnostika labor, kui talle helistati rektoraadist ja teatati, et on otsustatud taastada usuteaduskond.

Märksõnad
Salvesta lood hiljem lugemiseks!
Minu lood
Eesti uudised
Majandus
Maailm
Arvamus
Kultuur
Sport
Tarbija
Tartu Postimees
Tagasi üles