Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
28.10.2016
Eesti Tartus keedab ja küpsetab kvaliteedimärgiga kokk Graafik: haiglate digiregistratuuris haigutab tühjus (12) Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Kaljulaid alustas Virumaast Linnaosavanem käis tööajast Savisaarega reisil Eesti lühiuudised, 28.10 Muusikamees suure algustähega Õigusriiklus püsib au sees (2) Majandus Suur samm edasi: e-maksuamet muutub aastaringselt avatud arvepidamisplatvormiks (1) Taavi Kotka: minu missioon Eesti riigi ees sai täidetud (2) Välismaa Saksa sotsid üritavad Merkelit võistlustulle kiskuda Välismaa lühiuudised 28.10.2016 Türgi välisminister hoiatas Tallinnas Euroopat Türgi isoleerimise eest NATO astub vastu ebameeldivalt huvitavale ajale Viis Baltimaid katvat NATO turvakihti Arvamus Päeva karikatuur: ääremaa palgalõhe Ilmar Tomusk: digielu peavad tasakaalustama päris raamatud Juhtkiri: oi-oi, kui rumalad on patsiendid (1) Henrik Roonemaa: praegu võtsid röstrid pool internetti maha, homme võtavad ülejäänu (4) Hans Väre: kõik lehed ei lange Postimees 1936. aastal: surnutele ei anta rahu Raul-Allan Kiivet: tervishoiukulusid tuleb suurendada (18) Volli Kalm: Eesti keelesõja ebasiirad võitlused (6) Martin Ehala: tekib kahtlus, et Eesti Keele Instituut on riigile ristiks kaelas (3) Kultuur Konstantin Raikin: usun, et enamuse taga ei seisa tõde (2) Eesti pole Venemaa Sport Poksisangar tegi tulevikuks tähtsa avalduse Spordi lühiuudised Johaug: kummaline, et inimesed ei usu mind Hunt ja Bengals tulevad Londonisse Kullamäe: nuriseda pole mõtet, on ka häid asju Saa hakkama või sured! Rehvitootjate vihane võitlus saab jätkuda Tarbija Lapimaal löövad lusti nii suured kui ka väikesed Tartu Darwini kõrvakiil Suvine õiteilu talletus kangaisse Usuteaduskond 25: ajastu lemmiklaps jõudis varasesse täisikka Võõrliigid areenil: keskkonnainspektorid väisasid kirgi kütvat loomatsirkust (1) Jarno Laur: Rail Livonia tulgu (1) Tartus keedab-küpsetab sellel nädalal Saksa tippkokk Arvi Liiva: kas otsetee on ikka õigeim tee? (1) Sulgpallijuuniorid sõitsid tähtsale turniirile Nullkuluelu elav neiu: prügikasti pole vajagi (1) Paari aasta pärast valmib Elvas ujulaga spordihoone Kunstimälestist soovite osta? Aga palun! Meelelahutus Koomiks Sudoku

Nullkuluelu elav neiu: prügikasti pole vajagi

4 min lugemist
Maryliis Teinfeldtil on Karlovas väga minimalistlik elamine, kus on võimalikult vähe asju. Kui neiu avab kraanikausialuse kapi, ei leia sealt prahikasti musta prügikotiga, vaid kompostiämbri ja anuma, kus on sees paratamatult tekkiv praht, näiteks kustukummi kileümbris või hinnalipik. FOTO: Sille Annuk / Postimees

Tartu kõrgema kunstikooli tekstiilidisainitudeng Maryliis Teinfeldt (22) on tavaline noor naine, kes elab normaalset ja mugavat elu, kuid tähtsustab teadlikku ja tundlikku tarbimist. Üks tema elustiili osi on zero waste ehk jäätmevaba liikumine. Nii pole tal kodus tavapärast prügikasti, nagu enamikul meist, sest tal ei teki iga kuu sinna prahti.

Tellijale Tellijale

Kui mõelda sellele, kui palju koguneb nädala jooksul rämpsu, mis rändab prügikasti, võib imestada, kuidas on võimalik, et kellelgi ei teki kuu või paari jooksul kodus pakendeid ega muid jäätmeid, mis tuleks ära visata.

Aasta alguses ostis Maryliis Teinfeldt endale üle saja kilo kuivaineid. Mitut sorti riisi, kaerahelbeid, riisi- ja nisujahu. See tähendab iga toote kohta ainult ühte pakendit aastas. Pakendeid ei teki ka toidupoes ega turul, kui riidest kott kaasa võtta ja paluda müüjatel toidukraam sinna panna.

27.10.2016 29.10.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto