K, 7.12.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hõõrdejõuga arvestav president

Tuuli Koch
Hõõrdejõuga arvestav president
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Jõhvis Viru jalaväepataljoniga kohtudes kasutas president Kersti Kaljulaid võimalust tabada vaenlast Javelin-tüüpi raketi simulatsiooniga.
Jõhvis Viru jalaväepataljoniga kohtudes kasutas president Kersti Kaljulaid võimalust tabada vaenlast Javelin-tüüpi raketi simulatsiooniga. Foto: Tairo Lutter

Hõõrdejõud on keha liikumist takistav jõud teise tahke keha või aine suhtes kokkupuutepinnal mõjuvate osakestevahelise jõu tõttu.

Saab kuidagi igapäevaelus sellega arvestamata jätta? Ei, ütleb president Kersti Kaljulaid, kes jätkas eile oma esimest, kahepäevast külaskäiku Jõhvi ja Narva. Kaljulaid pidas eile pärastlõunal Tartu Ülikooli Narva Kolledžis loengu, kus tõdes, et hõõrdejõuga arvestamata jättes ei tasu uksest sisse-välja astuda, seda jõudu tuleb arvestada aga ka tänaval liikudes ja inimsuhteid luues.

Virumaale sõites arvestas ta riigisisese hõõrdejõuga erinevate piirkondade vahel. President toonitas, et Virumaal elavad mitmekesised, edukad, loovad inimesed, kel maailmale teinekord erinevad vaated.

Positiivset kokkupõrget tunnistas värskes presidendis ka 92-aastane narvalanna Elli. «Mõni on öelnud, et ta on liiga noor ja naine, aga naised on ju ka toredad! Ja miks peavad alati mehed olema?» naeris proua. «Meie president räägib mitut keelt, on aktiivne ja seega sobib presidendiks.»

Tagasi üles