N, 28.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Hispaania suutis poliitilisest kriisist välja rabeleda

Kadri Veermäe
Facebook
Comments
Hispaania peaministri Mariano Rajoy vastu tulid Madridi kesklinna üleeile protestima kümned tuhanded inimesed.
Hispaania peaministri Mariano Rajoy vastu tulid Madridi kesklinna üleeile protestima kümned tuhanded inimesed. Foto: SCANPIX

Hispaanias lõppes nädalavahetusel kümme kuud kestnud poliitiline kriis, sest parlament hääletas konservatiivi Mariano Rajoy tagasi peaministriks.

Äsja lahenenud patiseisu oli riik sattunud kahe järjestikuse parlamendivalimiste järel, millele mõlemale järgnesid omavahel tülitsevate parteide viljatud katsed koalitsiooni moodustada.

Nüüd sai riigi ajaloo väikseima mandaadiga vähemusvalitsuse moodustamine aga võimalikuks, sest suuruselt teine partei sotsialistid ei hääletanud konservatiivide valitsuse vastu.

Rajoy toetuseks andis hääle 170 seadusandjat ja vastu oli 111 parlamendisaadikut. Hääletamata jättis 68 rahvaesindajat, kes kuulusid tõenäoliselt Sotsialistliku Töölispartei (PSOE) ridadesse. Sotsialistid olid juba varem teatanud, et ei toeta konservatiive, kuid ei takista ka valitsuse moodustamist. Lisaks tegid nad selgeks, et tegemist oli ühekordse vastutulekuga ja Rajoyl pole neilt toetust oodata, kui vaja on heaks kiita seadusi või uut riigieelarvet.

Facebook
Comments

Märksõnad

Tagasi üles