R, 9.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Välismaa lühid

BNS
Facebook Twitter
Comments

TSITAAT «Colombias on rahu lähedal ja me saavutame selle.»  Nobeli rahupreemiaga pärjatud Colombia president Juan-Manuel Santos loodab Revolutsiooniliste Relvajõududega (FARC) jõuluks rahuleppe sõlmida.

NUMBER: Liibüa rannikult leiti 16 migrandi surnukehad.

ELi ja Kanada liidrid allkirjastasid vabakaubandusleppe

Kanada peaminister Justin Trudeau (pildil) ja Euroopa Liidu liidrid allkirjastasid eile kõikehõlmava majandus- ja kaubandusleppe CETA. Brüsselis korraldatud tseremoonial allkirjastasid leppe Trudeau, Euroopa Liidu alaline eesistuja Donald Tusk, Euroopa Komisjoni president Jean-Claude Juncker ja ELi eesistuja Slovakkia peaminister Robert Fico. Reedel andis leppele lõpuks rohelise tule ka Belgia 3,5 miljoni elanikuga Valloonia piirkond, mis oli eelnevalt seda blokeerinud, nõudes tagatist, et lepe ei kahjusta nende huve. ELi ja Kanada vaheline leppega pole rahul globaliseerumisvastased, kelle sõnul õõnestab CETA kohalikku tööstust ning standardeid tervishoiu, keskkonna ja muudes valdkondades. BNS

Facebook Twitter
Comments
Tagasi üles