K, 27.09.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Konkursi Noortebänd 2016 võidu noppis The Notes

Laura Kurs
Facebook
Comments
Võidumehed juubeldamas.
Võidumehed juubeldamas. Foto: Toni Läänsalu

Reedel, 28. oktoobri õhtul jõudis pärast pikka muusikalist teekonda finišisse konkurss Noortebänd 2016, mis algas osavõtjatele juba möödunud kevadel. Finaalis võistlesid Arukülast pärit tulevikulootus räppar EIXD, viljandlastest metal-vennad bändist Fuqtual, Tallinnast pärit Eesti muusikamaastiku noor fenomen Lepatriinu ning pärnakatest koosnev indie-brit-pop-rock-koosseis Charlemagne.

Legendaarse Noortebändi konkursi võitis Rapla kolmeliikmeline indie-folk-ansambel The Notes. Kõik bändi liikmed mängivad akustilist kitarri ning laulavad. Noormeeste muusikat iseloomustavad kõige paremini keerukad mitmehäälsed harmooniad ja noorest east hoolimata innovatiivne lähenemine akustilisele muusikale.

Poisid pidasid oma suurimaks eeliseks omavahelist sünergiat, millest sünnivad kolmehäälsed harmooniad ning aus ja ehe looming. The Notesi üks eesmärk on inspireerida ka teisi bände kasutama keerulisemat helikeelt ning leidma uusi ja põnevaid viise, kuidas oma instrumente mängida.

Facebook
Comments
Tagasi üles