Sisukord
Tehnika
Postimees
05.11.2016
Eesti Palju õnne Horoskoop Male Rõivas: mingit kriisi ma ei järeldaks (1) Tagakülg Можно на русском, aga vastan eesti keeles (6) Savisaar jätab Paidesse minemata Järvamaa uued süütamised tekitavad küsimusi eelmiste kohta Eesti lühiuudised Oravad said semudelt kambaka Savisaare mängukann (4) Ühel pool Tšornobõl, teisel pool lilleaed Hooldekodus on liiga vähe kohti (3) Eesti mees, kes saab liigutada vaid pead: toetan eutanaasiat, aga praegu läheb mul selle soovimiseks liiga hästi (5) Dilbert Ojasalu kahtleb dividendide tulumaksu alandamises Majandus Ojasalu kahtleb dividendide tulumaksu alandamises Majanduse lühiuudised Alanud on Nordica erastamine (1) Välismaa Kalale Araali merele: saaki tuleb nagu muda! Eile jõustus üleilmne Pariisi kliimalepe Trump ajab New Yorgile hirmu nahka Prantsusmaa parempoolsed otsivad presidenti Välismaa lühiuudised 05.11 Arvamus Juhtkiri: Eesti poliitika tõehetk (8) Taavi Minnik: Steven Seagal – nüüdsest kuulus Venemaa näitleja ja Putini esipensionär (6) Postimees 1991. aastal: Viljandi ja Võru dessantüksused ei lahku niipea Lehma lellepoeg keset kampaaniat (1) Savisaare mängukann (4) Oviiri verine poolkuu (1) Volkswageni kõrvetus Kultuur Presidendi toimik Ülo Sooster, teaduse mõtestaja Eesti kultuuri täheatlas: eksistentsiaalne eestlus Impeeriumi varemeil Aja auk. Elton John esineb Nõukogude Liidus Olemisest. Duaalsusest. Lihtsalt Surm? Vist mitte veel... H&M-i suvine müük Mutantsümfoonia Tema, kelle poole on oldud teel nagu silmapiiri poole Läbi ränga ajavoolu Sport Piltuudis: Kaks väravat visanud Eesti kaotas Peep Pahv: mitte lihtsalt võistlus, vaid riigi visiitkaart Vägev lõppmäng selgitab meistri... võib-olla M-Sport tahab järgmisel aastal MM-tiitlit. Mis saab Tänakust? Seim võib tõusta MM-pronksile, kuid rahalist preemiat enam ei saa Avo Keele jahimehejuttudele kinnitust otsimas Tallinn Ühel pool Tšornobõl, teisel pool lilleaed AK Impeeriumi varemeil Aja auk. Elton John esineb Nõukogude Liidus Olemisest. Duaalsusest. Lihtsalt Surm? Vist mitte veel... Mutantsümfoonia H&M-i suvine müük Juri Felštinski: Trump on Kremli mõjuagent Ameerikas (19) David Satter: Clintoni võit viiks Ameerika kriisi ja ohustaks maailma Doktoritöö uuris, kuidas suhtuda levivatesse uue vaimsuse õpetustesse (4) Tema, kelle poole on oldud teel nagu silmapiiri poole Läbi ränga ajavoolu Arter Kaja Kallas: viisakuse salakeel (2) Kes minevikku ei mäleta… Parem kummaline kui kaunis Kui vaim on terve, on terve ka keha Savisaare süsteemi säravad ja kustunud tähed (3) Kuidas sündis suurim HIV müüt? (1) Ballett, see kuninglik tants... Ain Anger: igaüks peab leidma oma tarkuse (1) Mummukeste pähklised juustud (1) Bonaparte muutus Bonaks Kindaaeg on käes! Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

3600 sekundit surmani

3 min lugemist
Exitroom.ee KGB ülekuulamistuba. FOTO: tootja

Kes meist poleks vaadanud põnevikke, kus kangelasel on napilt aega jäänud, enne kui käivitub enesehävituslik tuumapomm või avanevad õhulüüsid avakosmosesse või juhtub muud hävitavat. See pinge, see adrenaliin… Põgenemistoas on igaühel võimalus oma närvikava ja nutikus proovile panna.

Tellijale

Et rahva adrenaliininälga tajusid ka mängutootjad, ilmuski juba 1988. aastal John Wilsoni loodud tekstipõhine arvutimäng «Behind Closed Doors», kus suletud ruumis mängija pidi piiratud aja jooksul leidma põgenemistee. Žanr osutus popiks ja mänge tekkis üha juurde. Nagu paljudel mängudel tavaks (meenutagem kõikvõimalikke LARPe), liikusid ka seda tüüpi mängud virtuaalreaalsusest tavamaailma.

Esimene katsetus tavamaailmas ilmus kümme aastat tagasi ning Escape Roomi tüüpi meelelahutused muutusid kiirelt populaarseks Jaapanis, USAs, Taiwanil, Kanadas ja Iisraelis. Esimese Real Escape Game’i (REG) arendas 2008. aastal Jaapanis Takao Kato. Järgnesid analoogsed ettevõtmised Singapuris ja 2012 tõi Kato sõber Kazuya Iwata need Ameerikasse San Franciscosse. Aastaks 2015 tegutses üle maailma juba enam kui 2800 põgenemistuba, samal aastal läks eetrisse ka pealkirja «Race to Escape» kandev Science Channeli telemäng, mis põhines põgenemisruumidel.

04.11.2016 07.11.2016
EELMINE
JÄRGMINE
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto