Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (4) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Olev Remsu: mütoloogia surub peale

4 min lugemist
Kirjanik Olev Remsu FOTO: Erakogu

Maailm liigub taas mütologiseeritud mõtlemise poole: kes ei mõtle nagu mina, on rahvavaenlane, kirjutab kolumnist Olev Remsu.

Tellijale

Ma ei saanud kaua aru, mida meie oludes tähendavad taoti kasutatavad sõnad «vasakliberaal», «vasakäärmuslane» jt. Kes see elukas sihuke on ja mida ta sööb?

Kontekstist võiks nagu järeldada, et ütlused on mõeldud põrmustavana, et nendega «austatakse» inimesi, kes ei ole ütlejaga ühel meelel. Siis tabasin: need keelendid on samasisulised, mis sovetiaja riigitruude huultel фашист! Tähendab, saatan, tähendab, rahvavaenlane. Jah, kuigi nii fašist kui ka vasakliberaal ja vasakäärmuslane on üpris konkreetsed politoloogilised mõisted, on need kõnealusel juhtumil kasutuses metafoori tähenduses. Umbes niimoodi nagu  vahel sõimatakse teist inimest seaks.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto