Sisukord
Korvpall
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv Andrus Karnau: kingitus Tallinkile Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Eesti korvpallist – oma süsteem ja selle puudumine

6 min lugemist
Korvpall FOTO: MEELIS MEILBAUM/VIRUMAA TEATAJA

Igal korralikul korvpallimaal on rahvuslik programm noormängijate arendamiseks erinevate vanuseklasside koondistes. Eestis seda paraku ei ole ja see on ka meie üks peamisi takistusi rahvusvahelises konkurentsis edu saavutamisel. Tegelikult ei ole Eestil oma rahvuslikku programmi olnud juba aastakümneid, nõukogude aeg kaasa arvatud.

Tellijale

Eesti lähinaabritel, näiteks Lätil, Leedul ja Soomel, toimivad süsteem ja programm hästi. Või vaatame 330 000 elanikuga Islandit – nende korvpallimeeskond pääses 2017. aasta EM-finaalturniirile. Island ongi väga hea eeskuju sellest, kuidas üks väikeriik võib ka suurtes pallimängudes (jalgpall, korvpall, käsipall) rahvusvahelist edu ja mainet saavutada.

Islandi edu saladus ei peitu aga milleski muus kui hästi läbimõeldud ettevalmistuse süsteemis ja selle süsteemi sisu ehk oma rahvusliku programmi ühtses elluviimises. Ühte jalga käimine on edu saavutamisel väga tähtis faktor ja selleks ei pea diktatuuri kehtestama.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto