Sisukord
Eesti
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Hodorkovski tuleb Tallinna ilmselt detsembris

2 min lugemist
Mihhail Hodorkovski FOTO: SCANPIX

Tallinna oma poliitilise liikumise asutamiskongressi asupaigana kaalunud Kremli kriitik Mihhail Hodorkovski otsustas siiski Helsingi kasuks, kuid siia saabub kümme aastat trellide taga istunud endine Vene suurärimees ilmselt detsembris. 

Liikumine Avatud Venemaa valmistub organisatsiooni asutamiskongressiks, et otsustada struktuur ja viis, kuidas osaleda tulevikus poliitikas ja valimistel, et võidelda Vladimir Putini režiimi, propaganda ning korruptsiooniga. Kui organisatsiooni eesmärgid on teada, siis õiguslik vorm on veel ebaselge. Hodorkovski on varem öelnud, et parteid sellest liikumisest ei saa.

Konverents peaks toimuma 12. ja 13. novembril ning kogunemisest võtab osa sadakond liiget.

Vene meedia kirjutab, et kongress, kuhu sõidavad kokku kõik asutajaliikmed, ka Hodorkovski ise, korraldatakse mõnes Euroopa pealinnas Venemaa külje all, kuhu oleks mugav koguneda.

«Ma saan öelda, et konverents toimub kas Tallinnas, Helsingis või Vilniuses, aga praegu ei ole asukoht veel kindel,» kinnitas Postimehele Hodorkovski pressiesindaja Olga Pispanen eile.

Täna kinnitas Hodorkovski pressiesindaja, et konverents toimub praeguste plaanide kohaselt siiski Helsingis, kuid Hodorkovski jõuab Tallinna ilmselt detsembris. Nimelt toimub 7. detsembril siin tseremoonia, kus tunnustatakse objektiivse meediakajastuse eest nii Vene kui välisriikide ajakirjanikke. Hodorkovski tuleb pressiesindaja kinnitusel Tallinnas toimuvale üritusele ise kohale.

See, et Avatud Venemaa suuremat poliitilist jõudu kogub, sai selgeks tänavu suvel. Juunis avalikustas liikumine 19 opositsiooniaktivisti nime, keda toetati riigiduuma valimistel.

«Mul on väga hea meel, et oleme leidnud võimude põletatud maa taktikast hoolimata meie riigis noori, võimekaid ja poliitiliselt aktiivseid inimesi, kes on valmis tõestama ennast riigiduuma saadikukandidaadina,» ütles eksiilis elav Hodorkovski juunis Londonist video vahendusel.

Hodorkovski kinnitas ka, et projekt Avatud Venemaa ei lõpe duumavalimistega.

Hodorkovski pani liikumisele aluse 2014. aasta septembris, et koondada Euroopa-meelsed venelased Putini võimu vastu. «Vähemusel on mõju, kui ta on organiseeritud,» ütles Hodorkovski liikumist välja kuulutades. Samas rõhutas ta toona, et liikumine on ühesuguse mõtteviisiga inimeste internetiplatvorm, mitte partei.

Vanglast vabanedes tõotas Hodorkovski poliitikast eemale jääda, kuid projekt viitas kohe alguses poliitilistele ambitsioonidele.

«Me pooldame seda, mida nimetatakse euroopalikuks valikuks, ehk õigusriigi põhimõtete alusel juhitavat riiki. Me oleme veendunud, et väide «Venemaa ei ole Euroopa» on vale ja seda surutakse ühiskonnale sihilikult peale,» ütles ta.

Vene kohus mõistis endise naftafirma Jukos juhi Hodorkovski 2005. aasta mais ja 2010. aasta detsembris 14 aastaks vangi maksupettuse, riisumise ja rahapesu eest. Ta vabanes 2013. aasta 20. detsembril, kui Putin rahuldas tema armuandmispalve.

Seotud lood
21.02.2020 22.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto