Sisukord
Arvamus
Postimees
22.02.2020
Linda Raunet ja Eesti Vabariik – 102 aastat ühiseid mälestusi Eesti Viljandi valmistub võõrustama presidendi pidu Süda läheb soojaks ja hingele pai – pannakse tähele Mida teha vabariigi aastapäeval? Majandus Põhjamaade pankade veri hakkas viimaks hüübima Välismaa «Ihne nelik» keeldus kriipsugi taandumast Kolmejalgsed vallandasid liiklusraevu (1) Liibüas evakueeriti sõja jalust mitu tuhat kaamelit Arvamus Juhtkiri: viinarindel muutustega Evelyn Kaldoja: valgustav lobiabsurd (1) Õlitööstuse eestkõneleja (1) Sipsik elab veel! Läti ema eksirännakud Esitus, mis tõi pisara silma Kertu Birgit Anton: kliimapööret ei tehta meie eest ära (11) Kultuur ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Sport Eesti mehed vollemaailma absoluutses tipus Taavi Libe: kuidas tuua inimesed video­mängude abil spordi juurde? EAL nõuab Rally Estonia korraldamise eest meeletut summat Kriisk: presidendiamet oleks minu olümpia Soomlase ajastu start jahmatas isegi suuri optimiste Kliima Pehme talv paneb rannad uut tasakaalu otsima AK Tehnoloogiagigantide uue põlvkonna juhid Liiga hilja ja poolikult tehtud otsus Ukraina ekspert: «Ilma Venemaa otsese sekkumiseta oleks see sõda varsti läbi» Hasso Krull: maa, rahvas ja riik (8) VIDEO ⟩ Kunst sinu ümber. Dokumentaalne poeet Kristina Norman ELBERT TUGANOV 100 ⟩ Filmiarhitekt, kes ehitas Eesti animatsioonikiriku Kus poliitik ees, seal bandiidid taga Nädala plaat. Nagu seest külm juustuburger Nädala plaat. Ruttab aeglaselt keset üksildasi masse Kutse presidendi vastuvõtule Juurikas. Eesti tänab Arter Liis Velsker: mõtlesin, et paneks kogu raha selle alla, et lihtsalt ennast hävitada Käputäis Eesti «kurjategijaid» Siberi kolkas... Viirusest ohtlikum (1) Kaitsja, kes võib mõnikord osutuda tapjaks Ekstreem-Sipsiku seiklused Umbe hää süük!* Arter otsis võrumaist pidupäevamaitset Loosiõnn innustas rahvariideid uurima Kodune helisüsteem 10 000 euro eest. Eestis loodud Audese tippkõlarid valmivad kuulmise järgi (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1937. aastal: Saksamaal korraldab riigivõim tööliste palku

1 min lugemist
Natsionaalsotsialistliku Saksamaa liider Adolf Hitler 1937. aastal. FOTO: SCANPIX

Praegusaja Saksamaa üheks iseäralduseks tuleb seda pidada, et ta ei luba töölistele palgavõitlust. Saksamaa tööliskond, mis aastakümneid maailmas sammus palgavõitluse organiseerimisel esirinnas ja mis oli teiste maade töölistele aktiivsusega eeskujuks, on nüüd asetatud olukorda, kus tal oma heaolu määramiseks on võrdlemisi vähe öelda.

Töölised on täiel määral riigi hoolealuseks muutunud ja sattunud riigi eestkostmise alla. /…/

Autoritaarsetes riikides, mis on nüüd valitsevad Euroopa mandril, tööstustööliste palkadele ei vaadata mitte kui tasule nende töö eest, ja ka mitte kui sissetulekule nende eneste heaoluks, vaid tööliste palk on vaid selleks, et hoida tööline elavana ja võimeline töötama mõneks suureks eesmärgiks, olgu see määratu impeeriumi loomine vallutamise teel või täiusliku sotsiaalse korra loomine kas üheainsa riigi või terve maailma heaoluks.

On ka väidetud, et madalad palgad võimaldavad edukalt võistelda välismaadega rahvusvahelistel turgudel.

Selline palgafilosoofia poliitika selgitab vähemalt osaliselt, miks palgad osutuvad tunduvalt madalamaks autoritaarsetes maades kui demokraatlikkudes riikides.

8-tunnine tööpäev või 48-tunnine töönädal on Saksamaal säilitatud, vähemalt vormiliselt. Kuid mõnikord töökorraldused lubavad tõsta töötundide arvu 10-le päevas, kas erilistes olukordades või siis, kui tekib sellekohane vajadus.

1.11.1937

Seotud lood
    21.02.2020 22.02.2020
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto