Sisukord
Tervis
Postimees
02.11.2016
Eesti Eutanaasia teema jagab meedikud kahte leeri (36) Surija sõnum jääjatele: seadustage eutanaasia (12) Opositsioon kogub Rõivase umbusaldusavaldusele allkirju Simsoni sõnul jätab Savisaar kaotamise kellelegi teisele Kaheksandalt korruselt kukkunud lapsel oli kõvasti õnne Talviku sõnul ootavat päästeametit muutused «Eesti laulule» esitati rekordiliselt 242 laulu (1) Rehvivahetajate käed tööd täis Kaljulaid ütles kirikule ära (75) Majandus Suurettevõtted ei leia Eestis rahale kohta Ossinovski sai Läti raudteelt hiiglasliku kahjunõude ja politseiuurimise Laenufirma juht: Pensionifondide tihedam vahetamine ei ole hea mõte Välismaa Trump jõudis küsitluse põhjal Clintonile järele Ida ja lääne vahel kahestunud Moldova valib presidenti Uus tulude deklareerimise kord paljastas Ukraina riigiteenistujate edevuse Afganistan jääb sõjas uimastitega alla Rootsis aitavad uusi tulijaid endised põgenikud (5) Arvamus Nikolai Karajev: kuidas hävitada pool Tallinna (38) Juhtkiri: eutanaasia Pandora laegas (7) Anne Samlik: praegune Nordica pole enam see, mis kevadel (1) Mart Raudsaar: oskust – ja leiba! Postimees 1995. aastal: prokurör nõuab Narva pätile surmanuhtlust Tiiu Kuurme: isanda käe jälg (6) Kultuur Lauri Sommer: iga elu on jutustus Kümme punkti Brightoni Bowiele Sport Rallimaailma tipus lüüakse kaardipakk uuesti segi Vägeva etenduse pakkunud Kohila oli üllatusele lähedal Saksamaa väravatemasinast puusepp lõpetas karjääri Kas Murray suur hetk jõuab tõesti kätte? Vormelibossi verine idee Rahvusvahelise poksiliidu vanad haavad kisti lahti Tarbija Homöopaatilisi preparaate müüakse apteegis kõrvuti ravimitega Tartu Aldjas täidab lapse salasoovi Võsavillemid murdsid elamise lähedal kolm tõujäära, neljas vaagub hinge (1) Mäksa tahab suurvalda, Luunja ajab sõrgu vastu Linn küsib uue IT-keskuse kohta rahva arvamust Hüüame hurraa, haarame rehad-labidad-harjad ning teeme kalmud korda. Kas ikka on nii lihtne? Paljude suurmeeste kalmudel vohavad umbrohi ja unustus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Surija sõnum jääjatele: seadustage eutanaasia

4 min lugemist
Tartu Ülikooli Kliinikumi statsionaarse õendusabi osakonna koridor. FOTO: Margus Ansu

Kui seni on eutanaasia võimalikkuse üle arutlenud juristid ja meedikud, siis nüüd räägime inimesega, keda see teema kõige otsesemalt puudutab. Surijaga.

Tellijale Tellijale

Tartu Ülikooli kliinikumi statsionaarse õendusabi osakonna koridoris on vaikne. Hoone on hiljuti põhjalikult renoveeritud, seinad rõõmuskollased. Vahetevahel lükkab õde üle koridori tühja käru, siis jälle väljub palatist mõni omast vaatamas käinu. Patsiente liigub vähe, valdavalt on nad palatites.

Märt Padar on siin olnud viimased kaks nädalat, esmaspäeval ajas ta end esimest korda voodist püsti ja tuli ettevaatlikult, tugiraami enda ees lükates, palatist välja, et minuga vestelda. Tõsi, ühe korra oli ta proovinud iseseisvalt tualetti minna, aga oli komistanud, sest järsku ei kandnud jalad enam. Seekord läheb kõik kenasti.

01.11.2016 03.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto