Sisukord
Eesti
Tänane leht
02.11.2016
Eesti Eutanaasia teema jagab meedikud kahte leeri (36) Surija sõnum jääjatele: seadustage eutanaasia (12) Opositsioon kogub Rõivase umbusaldusavaldusele allkirju Simsoni sõnul jätab Savisaar kaotamise kellelegi teisele Kaheksandalt korruselt kukkunud lapsel oli kõvasti õnne Talviku sõnul ootavat päästeametit muutused «Eesti laulule» esitati rekordiliselt 242 laulu (1) Rehvivahetajate käed tööd täis Kaljulaid ütles kirikule ära (75) Majandus Suurettevõtted ei leia Eestis rahale kohta Ossinovski sai Läti raudteelt hiiglasliku kahjunõude ja politseiuurimise Laenufirma juht: Pensionifondide tihedam vahetamine ei ole hea mõte Välismaa Trump jõudis küsitluse põhjal Clintonile järele Ida ja lääne vahel kahestunud Moldova valib presidenti Uus tulude deklareerimise kord paljastas Ukraina riigiteenistujate edevuse Afganistan jääb sõjas uimastitega alla Rootsis aitavad uusi tulijaid endised põgenikud (5) Arvamus Nikolai Karajev: kuidas hävitada pool Tallinna (38) Juhtkiri: eutanaasia Pandora laegas (7) Anne Samlik: praegune Nordica pole enam see, mis kevadel (1) Mart Raudsaar: oskust – ja leiba! Postimees 1995. aastal: prokurör nõuab Narva pätile surmanuhtlust Tiiu Kuurme: isanda käe jälg (6) Kultuur Lauri Sommer: iga elu on jutustus Kümme punkti Brightoni Bowiele Sport Rallimaailma tipus lüüakse kaardipakk uuesti segi Vägeva etenduse pakkunud Kohila oli üllatusele lähedal Saksamaa väravatemasinast puusepp lõpetas karjääri Kas Murray suur hetk jõuab tõesti kätte? Vormelibossi verine idee Rahvusvahelise poksiliidu vanad haavad kisti lahti Tarbija Homöopaatilisi preparaate müüakse apteegis kõrvuti ravimitega Tartu Aldjas täidab lapse salasoovi Võsavillemid murdsid elamise lähedal kolm tõujäära, neljas vaagub hinge (1) Mäksa tahab suurvalda, Luunja ajab sõrgu vastu Linn küsib uue IT-keskuse kohta rahva arvamust Hüüame hurraa, haarame rehad-labidad-harjad ning teeme kalmud korda. Kas ikka on nii lihtne? Paljude suurmeeste kalmudel vohavad umbrohi ja unustus Meelelahutus Koomiks Sudoku

Kaheksandalt korruselt kukkunud lapsel oli kõvasti õnne

2 min lugemist
Mida kõrgem on aken, seda ohtlikum on kukkumine. FOTO: Eero Vabamaegi

Traumatoloog Mihkel Mardna sõnul oli hiljuti Tallinnas Lasnamäel kaheksandalt korruselt lillepeenrasse kukkunud kaheaastasel lapsel kõvasti õnne, sest tavaliselt nii kõrgelt alla lennates ellu ei jääda.

Tellijale Tellijale

Mardna sõnul oli olukorda arvestades tegemist õnneliku õnnetusega, kus eluga pääsemiseni viis mitme asjaolu kokkulangemine. Esiteks on kaheaastase lapse kehakaal väike, mistõttu on kõrgusest kukkumisel ja pinnaga kokkupuutel tekkiv kineetiline energia oluliselt väiksem kui täiskasvanu puhul. Seepärast on ka vigastused võrreldes täiskasvanuga väiksemad. Teiseks vähendab vigastusi kukkumine pehmele pinnale, mis absorbeerib kukkumisel tekkivat energiat. Kolmandaks on kaheaastase lapse luud palju elastsemad kui täiskasvanul, mistõttu on luumurdude tekke võimalus väiksem.

Kukkudes saadavate vigastuste tõsidust võib aga Mardna sõnul mõjutada veel hulk väiksemaidki asjaolusid, näiteks see, missugune kehaosa kukkumisel esmalt maapinnaga kokku puutus ja mis lapsel kukkudes seljas oli.

01.11.2016 03.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto