N, 6.10.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Aldjas täidab lapse salasoovi

Raimu Hanson
Aldjas täidab lapse salasoovi
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Teohaldjas Aldjas (Karl Laumets) külastab öösel magavat Ainot (Marian Heinat), kes kummalist ja ootamatut külalist märgates ehmub.
Teohaldjas Aldjas (Karl Laumets) külastab öösel magavat Ainot (Marian Heinat), kes kummalist ja ootamatut külalist märgates ehmub. Foto: Maris Savik / Vanemuine

Vanemuislane Priit Strandberg on korraldanud endale saavutusterohke sügise. Septembris esitles ta oma esimest heliplaati ja täna esietendub tema esimene lavastus kutselise teatri trupiga – lastelugu «Aino ja haldjas».

Plaadil «Valvab» on läbilõige tema soololauludest klaveri ja kitarri saatel, millega on salvestuse aegu liidetud flööt, segakoor ja keelpillikvartett. Esitluskontsertidel osales teiste hulgas tema abikaasa, flötist Marion Strandberg.

Noorel abielupaaril on üheksakuune tütar, kes ainest lastelavastuse tegemiseks praegu veel eriti ei paku. Priit Strandbergi enda kirjutatud ja lavastatud «Aino ja haldjas» on aga Vanemuise pressiteates määratletud muinasjutuna, mis on mõeldud eelkõige äsja kooliteed alustanud lastele ja nende vanematele.

Märksõnad
Tagasi üles