Sisukord
Arvamus
Postimees
18.02.2020
Lapsele võib kõige ohtlikum olla kodu (1) Eesti Paarisaja õpetaja keeleoskus alla nõutu Apteegiketid ootavad riigikogu järgmist käiku Saeveskit ähvardab materjalipuudus Majandus Yandex.Taxi tegutseb Eestis seadusvastaselt (1) Alaealine saab poest suitsu ja viina lihtsa vaevaga Välismaa Lätlased kutsuvad tüli tõttu boikoteerima Taani suhkrut ja Lego klotse (2) Torm Dennis uputas Suurbritanniat Turistitõkke püstitamine Rooma sümboli ümber ärritab ajaloolasi Arvamus Juhtkiri: igav ja turvaline Balti riik (1) Aimar Altosaar: hoiame oma au ja väärikust Krista Kodres: humanitaarteadused, kunstid ning teadmistepõhine Eesti Neeme Raud: Trump peab silmas raha ja kasu Sandra Haugas: haridus ja pered ei vaja koolikatseid Meie Eesti Erkki Koort: Kanuti aed ja uusarendus Helina Maasing: kuidas luua linnaplaneerimisega turvatunnet Kultuur Põhjus, miks ameeriklased Trumpi valivad (2) Sport Imelaps Hålandi suur unistus: Dortmundi kaudu Inglismaa meistriks Uus spordiseadus piirab sportlastele suurte stipendiumide maksmist Tervis Eestlane Aasias – kuidas trotsida koroonaviirust? Tartu Trammi Tartusse toomiseks kulub kümme aastat ja 400 miljonit eurot Mait Raava: kliinikum peab valima endale arstist juhi Eili Arula: Eesti Laulu on Tartusse väga vaja Tartumaa Kuldse Tammeoksa kandjate read täienevad Hotellipidajatel tuleb üha enam arvestada lastega peredega BMX-krossis tõid tartlased karikavõistlustelt mitu esikohta Veel neli kuud ning soomeugrilased peavad Eesti Rahva Muuseumis maailmakongressi Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Urmas Klaas: riigireformiga hoogsalt edasi

3 min lugemist
Urmas Klaas FOTO: SCANPIX

Riigihalduse ministri Arto Aasa viis ettepanekut tugevdavad kõik omavalitsuste finantsautonoomiat, mis on Eestis väga väike isegi OECD arvates, kirjutab Tartu linnapea Urmas Klaas (Reformierakond).

Tellijale

Stenbocki majast tuleb reformiettepanekuid, mis teenivad Eesti kiirema ja ühtlasema arengu ideed. Riigihalduse minister Arto Aas tegi eelmisel nädalal teatavaks oma ettepanekud omavalitsuste tulubaasi muutmiseks. See on oluline samm õiges suunas ja soovin valitsusele kindlameelsust riigireformiga jätkata.

Umbes aasta tagasi kirjutasin Postimehele artikli, kus kiitsin minister Aasa riigireformi käima lükkamise eest, kuid märkisin, et ilma muutusteta omavalitsuste rahastamisalustes jääb riigireform poolikuks. Loodan, et see on mõistetav ka IRLi ridadesse kuuluvale rahandusministrile.

17.02.2020 18.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto