Sisukord
Arvamus
Postimees
03.11.2016
Eesti Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Male Postimehe test: eriarstile pääsemiseks on oma nipid (5) Tagakülg Reps lubas jätta Kremli ukse lahti Narkoärikas kiskus kultusbändi kohtuasja Savisaar võib kutsuda kongressi boikottima Eesti lühiuudised Auditid tegid EASi juhtidest mustad lambad (5) Valge lumevaip kattis pea kogu Eesti Süstlavahetuse ümber möllavad kired (1) Majandus Musk viib Tesla katusele Majanduse lühiuudised Brändid võtsid youtuber’itelt süütuse Välismaa PERSOON: Proua Abedin ja härra Viiner (1) Saksa poliitikud kritiseerivad Putini gaasijuhet üha teravamalt Välismaa lühiuudised Erdoğani solvanud saksa koomiku kohtuasi läks uuele ringile Kommentaar: Mis Mosuliga tegelikult toimub? (2) Trump ja Farage – kaasvõitlejad ja hingesugulased Arvamus Kadri Simson: Aasa plaan lõpetab majandussurutise alles 2023. aastaks (9) Urmas Klaas: riigireformiga hoogsalt edasi (3) Juhtkiri: moodsad kommionud Postimees 1925. aastal: riigi kasutamata vara Jüri Laurson: elekter ei mõista nalja - külvab surma Egle Heinsar: koostööks pole vaja asutusi liita (1) Aare Tammemäe: valitsus saab majanduskasvu, kui loob investeerimisobjekte (2) Kultuur Ütle, kas sa oled feminist? (2) Ruum on huvitav ja teisi anekdoote kunstinäituselt Sport Spordi lühiuudised Viimaste minutite väravad tõid Meistrite liigas neli edasipääsejat Selver jätkab Kohila alustatud teekonda Värsked tuuled ujumiskoondise süsteemis Suur kemplus Eesti suusaelus: kellele kuulub raha, kes peab tasuma kulude eest? Inglased ja šotlased peavad FIFAga lillesõda Priit Pullerits: Eesti imede karuteene Tallinn Süstlavahetuse ümber möllavad kired (1) Tartu Tartu linnapea loodab valimistelt 7000 häält Tasulisest alast leiab tasuta parkimiskohti Mugav bussipiletisüsteem takerdus mobiiliuuendustesse (1) Mänguasjamuuseumisse saabub kastide kaupa Legosid Priit Pullerits: Eesti imede karuteene Tugevamad ja targemad tartlased tahavad sekkuda kõrgesse mängu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1925. aastal: riigi kasutamata vara

1 min lugemist

Eesti riigil on siin-seal kasutamata varandusi, mida ajahammas hävitab. 1925. a. eelarve vastuvõtmisel avaldas riigikogu soovi, et need varandused saaksid kiiremini likvideeritud. Seda silmas pidades, moodustas vabariigi valitsus aprillikuus komisjoni, kelle ülesandeks oli selgusele jõuda, kuipalju on sarnaseid varandusi ja mil teel oleks võimalik neid kõige kasulikumalt realiseerida. Ametkondadele tehti ülesandeks selgusele jõuda kõigi kasutamata riigi varanduste kohta ja need ära hinnata. Nüüd on lõpulikult vastuse annud kõik ministeeriumid peale teedeministeeriumi, kus hindamine veel lõpule pole viidud.

Üles antud ja hinnatud on seni umbes 100 milj. m. väärtuses vallasvara ja 10 milj. m. väärtuses hooneid. Kui aga arvesse võtta, et teedeministeeriumil varandusi üsna palju on, siis tõuseb lõpulik summa märksa suuremaks.

Ministeeriumide hindamise enese kohta tuleb tähendada, et see kaugeltki ühtlane ei ole. On kavatsus anda kõigi sarnaste varanduste hindamist ühe komisjoni kätte, kes seda praeguste turuhindade järele toimetaks.

Valitsuse poolt moodustatud komisjon kaalus ka põhjalikult kasutamata riigivaranduste realiseerimise küsimust, mille puhul selgus, et enampakkumise teel võimalik pole rutuliselt ja kasulikult neid varandusi likvideerida, sest enampakkumisel esinevad ostjatena harilikult vaheltkauplejad, kes aga võimalikult odavasti varandusi kätte püüavad saada. 3.11.1925

Seotud lood
    02.11.2016 04.11.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
    LOGI SISSE
    Sul ei ole kontot?
    Loo Minu Meedia konto