Sisukord
Arvamus
Postimees
03.11.2016
Eesti Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Male Postimehe test: eriarstile pääsemiseks on oma nipid (5) Tagakülg Reps lubas jätta Kremli ukse lahti Narkoärikas kiskus kultusbändi kohtuasja Savisaar võib kutsuda kongressi boikottima Eesti lühiuudised Auditid tegid EASi juhtidest mustad lambad (5) Valge lumevaip kattis pea kogu Eesti Süstlavahetuse ümber möllavad kired (1) Majandus Musk viib Tesla katusele Majanduse lühiuudised Brändid võtsid youtuber’itelt süütuse Välismaa PERSOON: Proua Abedin ja härra Viiner (1) Saksa poliitikud kritiseerivad Putini gaasijuhet üha teravamalt Välismaa lühiuudised Erdoğani solvanud saksa koomiku kohtuasi läks uuele ringile Kommentaar: Mis Mosuliga tegelikult toimub? (2) Trump ja Farage – kaasvõitlejad ja hingesugulased Arvamus Kadri Simson: Aasa plaan lõpetab majandussurutise alles 2023. aastaks (9) Urmas Klaas: riigireformiga hoogsalt edasi (3) Juhtkiri: moodsad kommionud Postimees 1925. aastal: riigi kasutamata vara Jüri Laurson: elekter ei mõista nalja - külvab surma Egle Heinsar: koostööks pole vaja asutusi liita (1) Aare Tammemäe: valitsus saab majanduskasvu, kui loob investeerimisobjekte (2) Kultuur Ütle, kas sa oled feminist? (2) Ruum on huvitav ja teisi anekdoote kunstinäituselt Sport Spordi lühiuudised Viimaste minutite väravad tõid Meistrite liigas neli edasipääsejat Selver jätkab Kohila alustatud teekonda Värsked tuuled ujumiskoondise süsteemis Suur kemplus Eesti suusaelus: kellele kuulub raha, kes peab tasuma kulude eest? Inglased ja šotlased peavad FIFAga lillesõda Priit Pullerits: Eesti imede karuteene Tallinn Süstlavahetuse ümber möllavad kired (1) Tartu Tartu linnapea loodab valimistelt 7000 häält Tasulisest alast leiab tasuta parkimiskohti Mugav bussipiletisüsteem takerdus mobiiliuuendustesse (1) Mänguasjamuuseumisse saabub kastide kaupa Legosid Priit Pullerits: Eesti imede karuteene Tugevamad ja targemad tartlased tahavad sekkuda kõrgesse mängu Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Aare Tammemäe: valitsus saab majanduskasvu, kui loob investeerimisobjekte

4 min lugemist
Aare Tammemäe FOTO: Priit Simson

Eesti majanduse katsumus ei seisne selles, kust saada raha. Vaba raha ringleb maailmas palju. Küsimus on, millistesse finantsvaradesse võla- ja aktsiainvestorid  oma raha paigutada saaksid, kirjutab ettevõtja Aare Tammemäe.

Tellijale

Euroopa Keskpanga president Mario Draghi ütles oma 20. oktoobri kõnes, et keskpanga baasintressimäärad jäävad muutmata ning rahatrükki jätkatakse vähemalt tuleva kevadeni. Kuid see polnud kõige olulisem sõnum. Peamine sõnum seisnes majanduse elavdamise meetme meeldetuletuses.

Draghi ütles pressiteate vahendusel, et valitsussektor peab keskenduma meetmetele, mis suurendavad tööviljakust, parandavad ettevõtluskeskkonda ja tagavad infrastruktuuri investeeringute suurendamiseks ja töökohtade loomiseks. Sealjuures rõhutas ta investeerimisalgatuste tõhustamist, tähtsaimad algatused on Junckeri miljarditesse eurodesse ulatuva investeerimiskava pikendamine ja edusammud kapitaliturgude liidu loomisel.

Nii Eesti riik kui ka Euroopa Liit näevad vaeva majanduskasvu elavdamise nimel. Peale julgeoleku tagamise on Rõivase valitsus prioriteetse eesmärgina nimetanud majanduskasvu saavutamist. See on hea.

*Eesti kapitaliturg on elutu

Eestis on rakendatud edukalt liberaalset majanduspoliitikat juba ligi 25 aastat. Üks selle vundament on olnud avatud majandus, riigi vähene sekkumine majandusse, range eelarvepoliitika ning lihtne maksusüsteem. Ehk turg paneb asjad paika. Riik sekkub majandusse eelarvepoliitikat teostades.

02.11.2016 04.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto