Sisukord
Sport
Tänane leht
04.11.2016
Eesti Ettevõtjad tahaksid dividendidelt vähem maksu maksta (11) Riigireetur Dressenilt võeti kodakondsus Usaldamatuse kiuste täistuuridel edasi (1) esikas 0411 osa II EASi piinad pikenevad veel nädalaid (33) Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Tagakülg Horoskoop Majanduse lühiuudised Sirgel teelõigul hukkus kolm inimest (1) Maailma Looduse Fond muretseb Läänemere pärast Kallas saab siiani Brüsselist raha Balti jaama turg laieneb igas suunas (2) Majandus Majanduse lühiuudised Konkurents gaasiturul on seni ikka veel silmapete (1) Kallas saab siiani Brüsselist raha Kihlveokontorid panustavad Brexitit meenutades Trumpi võidule (1) Välismaa Maailma Looduse Fond muretseb Läänemere pärast Põhja-Korea naiste kannatused ei lõpe põgenemisega Kallas saab siiani Brüsselist raha Välismaa lühiuudised 4.11.2016 May sai kohtult külma duši Naela kurss pöördus kohe tõusule Kihlveokontorid panustavad Brexitit meenutades Trumpi võidule (1) Arvamus Scott Abel: ameeriklastel on valida Edgar Savisaare ja Martin Helme vahel (9) Vandeadvokaat Ants Nõmper: varem või hiljem lubatakse ka Eestis surmaabi (4) Ene Ergma: minu soovitus IRLile - on aeg lõpetada suurte tühjade sõnade tegemine (11) Postimees 1935. aastal: alkoholism tähendab hävitust – prof. J.Tõnissoni kõne karskuspühal Juhtkiri: tuleb siis Brexit või ei tule? (1) Andres Einmann: rehvivahetajad, kas te ei taha minu raha? (21) Andrus Karnau: unustatud pension II (4) Kultuur Puuvillakiu reis ümber maailma Sport Leicester City vallutab Euroopat Spordi lühiuudised Rooba: paberil näeb Eesti koondis hea välja (1) Lisamäng tiitli nimel – kas oleme originaalitsejad või mitte? Gunnar Männik: liikumine – see on elu Uus süsteem lahutas sportlase ja treeneri Järjekordne surmav peatrauma tõi esile vana probleemi, ent lahendus paistab Tallinn Balti jaama turg laieneb igas suunas (2) Tarbija Mallorcale tasub peale bikiinide kaasa pakkida ka matkasaapad Tartu Üks ja sama maantee, aga olud nagu öö ja päev (2) Öömaraton ootab seiklema Tähetee hakkab viima Toomele Bibliograafist kasvas kõrgelt tunnustatud koorijuht ja helilooja Kallaste võlakoorem ähvardab Peipsi vallale vee peale tõmmata Šokeerivad lood väärtustavad aega ja elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Gunnar Männik: liikumine – see on elu

2 min lugemist
Gunnar Männik FOTO: Arno Saar / Õhtuleht

Elame kaasaegses moodsas maailmas, kus inimese füsioloogilise liikumise tähtsus on jäänud tagaplaanile. Koolilapsi viiakse autoga kooli isegi siis, kui sinna on viissada meetrit. On isegi koole, kus puuduvad kehalise kasvatuse tunnid. Ei suudeta teha isegi kümmet kätekõverdust. Ja nii edasi.

Tellijale Tellijale

Mis on tulemus, see peegeldub eriti meie lastes ja noortes. Aga mis saab järgmiste põlvkondadega, kui juba 25 aastat pärast Eesti Vabariigi iseseisvuse taastamist tunnistatakse ligikaudu 25 protsenti noormeestest sõjaväe meditsiinikomisjonis teenistuskõlbmatuks? Aga mis siis ikka, sõidame autoga ja viime oma lapsed kooli, mis asub viiesaja meetri kaugusel.

Inimene on sündinud liikuma. Selle aluseks on tugi-liikumisaparaat: skeletiluud, lihased, sidemed, kõõlused. Süda pumpab verd, et me saaks oma masinavärgi käima. Inimese kehas on umbes 700 lihast ja 400 liigest, sadu kilomeetreid veresooni ja verekapillaare, mis antakse sünniga kaasa. Aga organism saab töötada, kui me liigume, kui oleme selle masinavärgiga sõbrad.

03.11.2016 05.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto