Sisukord
Sport
Tänane leht
04.11.2016
Eesti Ettevõtjad tahaksid dividendidelt vähem maksu maksta (11) Riigireetur Dressenilt võeti kodakondsus Usaldamatuse kiuste täistuuridel edasi (1) esikas 0411 osa II EASi piinad pikenevad veel nädalaid (33) Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Tagakülg Horoskoop Majanduse lühiuudised Sirgel teelõigul hukkus kolm inimest (1) Maailma Looduse Fond muretseb Läänemere pärast Kallas saab siiani Brüsselist raha Balti jaama turg laieneb igas suunas (2) Majandus Majanduse lühiuudised Konkurents gaasiturul on seni ikka veel silmapete (1) Kallas saab siiani Brüsselist raha Kihlveokontorid panustavad Brexitit meenutades Trumpi võidule (1) Välismaa Maailma Looduse Fond muretseb Läänemere pärast Põhja-Korea naiste kannatused ei lõpe põgenemisega Kallas saab siiani Brüsselist raha Välismaa lühiuudised 4.11.2016 May sai kohtult külma duši Naela kurss pöördus kohe tõusule Kihlveokontorid panustavad Brexitit meenutades Trumpi võidule (1) Arvamus Scott Abel: ameeriklastel on valida Edgar Savisaare ja Martin Helme vahel (9) Vandeadvokaat Ants Nõmper: varem või hiljem lubatakse ka Eestis surmaabi (4) Ene Ergma: minu soovitus IRLile - on aeg lõpetada suurte tühjade sõnade tegemine (11) Postimees 1935. aastal: alkoholism tähendab hävitust – prof. J.Tõnissoni kõne karskuspühal Juhtkiri: tuleb siis Brexit või ei tule? (1) Andres Einmann: rehvivahetajad, kas te ei taha minu raha? (21) Andrus Karnau: unustatud pension II (4) Kultuur Puuvillakiu reis ümber maailma Sport Leicester City vallutab Euroopat Spordi lühiuudised Rooba: paberil näeb Eesti koondis hea välja (1) Lisamäng tiitli nimel – kas oleme originaalitsejad või mitte? Gunnar Männik: liikumine – see on elu Uus süsteem lahutas sportlase ja treeneri Järjekordne surmav peatrauma tõi esile vana probleemi, ent lahendus paistab Tallinn Balti jaama turg laieneb igas suunas (2) Tarbija Mallorcale tasub peale bikiinide kaasa pakkida ka matkasaapad Tartu Üks ja sama maantee, aga olud nagu öö ja päev (2) Öömaraton ootab seiklema Tähetee hakkab viima Toomele Bibliograafist kasvas kõrgelt tunnustatud koorijuht ja helilooja Kallaste võlakoorem ähvardab Peipsi vallale vee peale tõmmata Šokeerivad lood väärtustavad aega ja elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Uus süsteem lahutas sportlase ja treeneri

3 min lugemist
Grigori Minaškin (valges) piirdus Rio olümpial ühe matšiga, kuid nelja aasta pärast Tokyos loodab ta kõrgemate kohtade eest võidelda. FOTO: SCANPIX

«Peab tunnistama, et tingimused on mõnes mõttes isegi kehvemad kui varem. Uus sportlaste rahastamise süsteem sobib mõnele alale rohkem, mõnele vähem. Minu olukord on igal juhul harjumatu,» räägib kevadel judo Euroopa meistrivõistlustel pronksi võitnud Grigori Minaškin. Võiks arvata, et 25-aastase mehe elu muutus pärast karjääri parimat hooaega mõnevõrra lihtsamaks, kuid nii see siiski pole. Minaškin käib laagrites ilma treenerita ning hooaja eelarvest on koos umbes pool.

Tellijale Tellijale

«Just äsja treenis Grigori Itaalias, nüüd on ta Hispaanias laagris. Pärast seda ootab ees väike puhkus ja siis läheb ta juba Moskvasse,» selgitab treener Aleksei Budõlin oma hoolealuse plaane. Ta räägib ainsuse kolmandas isikus, kuna rahapuudusel ei saa treener Minaškiniga kaasas käia. «Eks tema jaoks on see väga raske, kui treenerit kõrval pole, kuid meil pole selleks lihtsalt raha. Loomulikult suhtleme pidevalt, kuid kirja teel asjade arutamine pole kindlasti parim viis.»

Rio olümpial käinud judoka sõnul täidab Budõlin praegu rohkem mänedžeri ülesandeid. «Tunnen, et niimoodi on väga raske. Olen harjunud Alekseiga koos treenima ja tahaks temalt nõu küsida. Varem sain keskenduda ainult maadlemisele, nüüd pean paljude asjade üle pead murdma,» räägib ta. «Eks me hoiame kontakti, kuid mitte pärast igat treeningut. Ta on rohkem nagu mänedžer, kes hoolitseb näiteks lennupiletite eest. Me polegi viimasel ajal väga palju näinud, kuna olen Eestist eemal olnud.»

Ilma laagriteta ei saa

Minaškinile on välislaagrid hindamatu tähtsusega, kuna kodumaal treenides ei leia ta kuidagi endale võrdväärseid sparringupartnereid. Sportlase eesmärgid on sedavõrd kõrged, et ta peab pidevalt leidma võimalusi kvaliteetselt treenida. Pärast mainitud laagreid lendab Minaškin detsembri alguses Jaapanisse võistlema ning sinna sõidab kaasa ka Budõlin.

«See on võimalik vaid seetõttu, et selle reisi maksab rahvusvaheline alaliit kinni. Nad hoolitsevad ka ööbimise ja toidu eest,» räägib Sydney olümpiapronks Budõlin. «Jaapanis toimub väga kõrgetasemeline võistlus ja mingit eesmärki me välja ei hõika. Sellel konkreetsel võistlusel pole võit kõige olulisem, meil on vaja kogemusi.» Võistluse järel jäädakse Tokyosse laarisse.

03.11.2016 05.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto