T, 9.08.2022
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

May sai kohtult külma duši

Evelyn Kaldoja
May sai kohtult külma duši
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments
Londonis tulid eile tänavale ka meeleavaldajad, kes kutsusid ameeriklasi üles presidendivalimistel osalema selleks, et nendega ei juhtuks samamoodi nagu Brexiti saanud brittidega.
Londonis tulid eile tänavale ka meeleavaldajad, kes kutsusid ameeriklasi üles presidendivalimistel osalema selleks, et nendega ei juhtuks samamoodi nagu Brexiti saanud brittidega. Foto: Joel Ryan/AP/Scanpix

Briti valitsus ei saa paljalt rahvahääletuse otsusele tuginedes alustada Euroopa Liidust lahkumist, sest sõnaõigus on ka riigi parlamendil, otsustas eile kohus. Esimeste hinnangute järgi ei tähenda see Brexiti-otsuse tagasipööramist, küll aga külma dušši peaminister Theresa Mayle.

Sinnani oli May väitnud, et valitsusjuhina on tal õigus ise rakendada Lissaboni leppe artiklit 50 ehk alustada EList lahkumisega. Peale selle on ta oma viimase aja esinemistes parteikaaslastele Konservatiivide Parteist viidanud, et lahkumine tuleb üsna järsu stsenaariumi järgi.

Neid, kes Brexiti parlamendi loata alustamise kohtusse kaebasid, süüdistas May kuni eilseni lihtsalt venitamises. «Nad üritavad seda tappa edasilükkamisega,» kõlasid peaministri sõnad hagejate kohta.

Märksõnad
Tagasi üles