Sisukord
Tartu Postimees
Tänane leht
04.11.2016
Eesti Ettevõtjad tahaksid dividendidelt vähem maksu maksta (11) Riigireetur Dressenilt võeti kodakondsus Usaldamatuse kiuste täistuuridel edasi (1) esikas 0411 osa II EASi piinad pikenevad veel nädalaid (33) Dilbert Mälumäng Male Palju õnne Tagakülg Horoskoop Majanduse lühiuudised Sirgel teelõigul hukkus kolm inimest (1) Maailma Looduse Fond muretseb Läänemere pärast Kallas saab siiani Brüsselist raha Balti jaama turg laieneb igas suunas (2) Majandus Majanduse lühiuudised Konkurents gaasiturul on seni ikka veel silmapete (1) Kallas saab siiani Brüsselist raha Kihlveokontorid panustavad Brexitit meenutades Trumpi võidule (1) Välismaa Maailma Looduse Fond muretseb Läänemere pärast Põhja-Korea naiste kannatused ei lõpe põgenemisega Kallas saab siiani Brüsselist raha Välismaa lühiuudised 4.11.2016 May sai kohtult külma duši Naela kurss pöördus kohe tõusule Kihlveokontorid panustavad Brexitit meenutades Trumpi võidule (1) Arvamus Scott Abel: ameeriklastel on valida Edgar Savisaare ja Martin Helme vahel (9) Vandeadvokaat Ants Nõmper: varem või hiljem lubatakse ka Eestis surmaabi (4) Ene Ergma: minu soovitus IRLile - on aeg lõpetada suurte tühjade sõnade tegemine (11) Postimees 1935. aastal: alkoholism tähendab hävitust – prof. J.Tõnissoni kõne karskuspühal Juhtkiri: tuleb siis Brexit või ei tule? (1) Andres Einmann: rehvivahetajad, kas te ei taha minu raha? (21) Andrus Karnau: unustatud pension II (4) Kultuur Puuvillakiu reis ümber maailma Sport Leicester City vallutab Euroopat Spordi lühiuudised Rooba: paberil näeb Eesti koondis hea välja (1) Lisamäng tiitli nimel – kas oleme originaalitsejad või mitte? Gunnar Männik: liikumine – see on elu Uus süsteem lahutas sportlase ja treeneri Järjekordne surmav peatrauma tõi esile vana probleemi, ent lahendus paistab Tallinn Balti jaama turg laieneb igas suunas (2) Tarbija Mallorcale tasub peale bikiinide kaasa pakkida ka matkasaapad Tartu Üks ja sama maantee, aga olud nagu öö ja päev (2) Öömaraton ootab seiklema Tähetee hakkab viima Toomele Bibliograafist kasvas kõrgelt tunnustatud koorijuht ja helilooja Kallaste võlakoorem ähvardab Peipsi vallale vee peale tõmmata Šokeerivad lood väärtustavad aega ja elu Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähetee hakkab viima Toomele

1 min lugemist
Pirogovi platsilt Toomele viivate treppide ja tähetorni lipuväljaku ideevõistluse võitis kavand «Tähetee». FOTO: Tartu linnavalitsus

Tartu arhitektuurivõistlusele saadetud viis tööd ehk ideed Pirogovi treppide ja tähetorni platsi ehitamiseks-kujundamiseks olid äärmiselt eripalgelised ning žüriil polnud sugugi lihtne neid paremusjärjekorda seada, tõdes Tartu linnaarhitekt Tõnis Arjus.

Tellijale Tellijale

Võistluse eesmärk oli leida lahendus tähetorni esise platsi korrastamiseks ja sidumiseks ülejäänud linnaruumiga ning selle ala paremaks toimimiseks nii liputseremoonia kui teiste väliürituste korraldamiseks.

Žürii koosseisus Tartu abilinnapea Jarno Laur, linnaarhitekt Tõnis Arjus, eelmine linnaarhitekt Tiit Sild, arhitekt Kaido Kepp ning Tartu arhitektuuri- ja linnakujundusteenistuse arhitekt Anna-Liisa Unt valis võitjaks kavandi märgusõnaga «Tähetee». Võidutöö kõige tugevam osa on linnaarhitekti sõnul kontseptuaalne lähenemine. «Disaini aluseks on võetud Struve meridiaankaar, mis aitab veel enam jäädvustada seda olulist osa linna ajaloost,» selgitas ta.

03.11.2016 05.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto