R, 2.06.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Ojasalu kahtleb dividendide tulumaksu alandamises

Karel Reisenbuk
, reporter
Facebook Twitter
Comments
Ardo Ojasalu.
Ardo Ojasalu. Foto: Peeter Langovits

Idee regulaarsete dividendide pealt makstavat tulumaksu alandada ei täida maksunõustaja ja riigikogu erakondade rahastamise järelevalve komisjoni esimehe Ardo Ojasalu (pildil) sõnul mitte kuidagi majanduse elavdamise eesmärki.

«Tulumaksu maksmise hetk Eesti tulumaksusüsteemi alusel on see, kui ettevõtlusest viiakse raha välja (makstakse omanikele dividende). Kui nüüd eesmärk on soodustada regulaarset raha dividendimaksmist, siis sellega seatakse eesmärk, et ettevõtlussfäärist tuleb kapitali aina enam välja viia,» rääkis ta.

Ojasalu sõnul töötab see otseselt vastu majanduse elavdamise ideele ja tekitab vajaduse uute investeeringute järele. «Kuna reinvesteeritud kasum on niigi nulliga maksustatud, siis ettevõtte tulumaksu alandamisega ei ole võimalik saavutada majanduse elavdamist. Ainuke viis selleks on tööjõumaksude (eelkõige sotsiaalmaksu) alandamine, ja seda tuleks teha jõuliselt,» ütles ta.

Maksunõustaja hinnangul soodustab aga madalam maksumäär seni Eestisse investeeritud väliskapitali väljatõmbamist Eestist ning nihutab maksubaasi Eestist välja teistesse riikidesse. Samuti näeb ekspert maksu alandamises libedat teed kaudsetele maksudele.

Facebook Twitter
Comments

Märksõnad

Tagasi üles