Alanud on Nordica erastamine

Nordica teatas Tallinna lennujaamas toimunud pressikonverentsiö koostöö algusest Poola lennufirmaga LOT. FOTO: Sander Ilvest

Napilt aasta tegutsenud Nordica teatas, et Poola LOT on omandanud 49-protsendilise osaluse Nordica tütarfirmas Regional Jet, muuhulgas lõpetatakse lähikuul senine koostöö Adria Airwaysiga. Kuigi otseselt ei ole veel tegemist Nordica erastamisega, ei välista majandus- ja taristuminister lennufirma liikumist erakätesse.

Tellijale Tellijale

«On kerge déjà vu tunne seista siin lennujaamas ja rääkida Nordica uuest algusest,» märkis rahvusliku lennufirma juhatuse esimees eilsel kohtumisel ajakirjanikega, kus anti teada, et lähinädalatel vahetab seni Nordica lende opereerinud Adria Airwaysi välja Poola rahvuslik lennufirma LOT Polish Airlines.

Postimehe hilisemale küsimusele, kas selle sammuga on alanud Nordica erastamine –kuivõrd selle tütarfirmast kuulub nüüd 49 protsendiga LOTile –, märkis Tamm esmalt, et seda tuleks ennekõike küsida majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumilt, kuna lennufirma kuulub sajaprotsendiliselt Eesti riigile. 

04.11.2016 07.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto