Sisukord
Maailm
Postimees
07.11.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Keskerakonna uueks esimeheks sai Jüri Ratas Tagakülg Eesti lühiuudised Ansip: no kuidas ta kriis ei ole!? (32) Ratase sõprade kongress Eesti uut tervishoiumudelit hakatakse katsetama Viljandis Mandri ja Hiiumaa tulevane ühendaja on koduteel Poetöötaja varastas kassadest aastate jooksul 49 000 eurot Oravapartei saadikud lahkuvad nõukogudest Esikülg 7. november Elamislubade väljastamist puudutav seadusemuudatus tõi pered kokku (2) Horoskoop Kalur võis uppuda mõrda sattunud hüljeste tõttu Male Vladimir Juškin: Putin loob uut meeskonda, kes viiks ellu valikulisi repressioone Majandus Uberi Eesti-missiooni sära ja hiilgus ... või niru lõpp? (7) Välismaa Tõsielusarja-mees newyorklases austust ei tekita (11) Teravalt vastandlikud – nagu võitlus, nii ka lubadused Vaimustushüüded šokolaadilinna pimeduses Newyorklane Nicholas Horman: miks ma ei lähe valima Arvamus Kerstin Meresma: miks ma ei või otsustada surra? (5) Suursaadik Marin Mõttus: Türgist, pikemalt kui päevauudis Tarmo Pikner: Keskerakond visises tühjaks ja sai esimeheks Savisaare andeka õpilase (6) Jarmo Mäkelä: hiigelpikad leivasabad Soomes – pilt Vene meediast (4) Juhtkiri: andke Keskerakonnale valimisteni aega (4) Postimees 1931. aastal: kolmiksõja algus Mandshuurias? Ameerika astub vahele? Kultuur Inimeselt ei ole võimalik midagi «kätte saada» Millised on riigikirjanike esimesed viljad? Sport Kalev/Cramo mängija siirdus suurima konkurendi ridadesse Spordi lühiuudised Ogier sai viimaks oma tahtmise Koondis areneb väikeste sammudega, suur töö ootab ees Mehed, kes viisid esimese tiitli Lasnamäele Murray täidab samm-sammult brittide ootusi Uraaniga rikastatud iraanlane jättis Kiivika medalita (1) Tarbija Oma matuseid planeeriv mees jäi pangas hätta Teleriost algab juba kodus (2) Kuidas matta lähedast, kui raha pole? Tartu Eriline lasteaed läheb müüki (1) Kogenum Tammeka astuski sammu edasi Langele tuleb Lõuna-Eesti suurim kardirada (1) Eili Arula: 90 pole eesmärk Tartu erakoolid – rahvusliku kooli teerajad Elektriteater lahkub Uue Teatri majast Tähtsa võistluse jaoks käib põhjalik kuivtrenn (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Vaimustushüüded šokolaadilinna pimeduses

3 min lugemist
Trumpi kampaaniaüritus Pennsylvania osariigis Hershey's. FOTO: Eero Vabamägi/Postimees

Pennsylvania osariik on praeguses valimiskampaanias üks võtmetähtsusega osariike ning viimasel nädalal on kandidaatide toetajaskonna vahe seal veelgi vähenenud. Pikka aega peeti seda Clintonit toetavaks piirkonnaks, kuid paari päeva eest tehtud Harperi küsitluse järgi toetab Pennsylvanias mõlemat kandidaati 46 protsenti, teiste küsitluste põhjal on Clintonil paari protsendipunkti suurune edumaa.

Postimees käis vaatamas Trumpi kampaaniaüritust Pennsylvania osariigis Hersheys ehk linnas, mis nimetab end maailma magusamaks paigaks ning kus toodetakse samanimelist kuulsat šokolaadi.

Tellijale Tellijale

Ürituse algusajaks on välja kuulutatud kell seitse, kuid veel 20 minutit hiljem lookleb tuhandeid mahutava Giant Centeri sissepääsu poole pikk inimkett. Paljudel on kaasas Trumpi nimega plakat, peas punane nokats kirjaga «Make America Great Again» või riiete küljes mõni demokraatide presidendikandidaati Hillary Clintonit solvav märgis.

Kõik sisse ei pääsegi, kuid üllatavalt leplikult kogunevad sajad välja jäänud inimesed hoone seina äärde üles seatud ekraani juurde, kus vilgub alustuseks animatsiooniklipp selle kohta, kui palju Clinton e-kirju ära hävitas  – 33 000. See süüdistus on üks Trumpi  peamisi leivanumbreid ja nagu eelnevael üritustel langeb see ka Hersheys soodsasse pinnasesse  – rahvamass karjub üksmeelselt: «Lock her up!» («Pange ta kinni!»). Skandeerimist kuuleb õhtu jooksul veel korduvalt, pruugib Trumpil ainult poetada märksõna «Clinton». Kohale tulnute seas on kõige rohkem nooremapoolseid ja keskealisi inimesi, mõnel alkoholilõhnad juures, aga enamikul silmad vaimustusest kilamas. Eriti lähevad need põlema siis, kui küsida, mis nad Trumpist arvavad.

05.11.2016 08.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto