Sisukord
Kirjandus
Tänane leht
07.11.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Keskerakonna uueks esimeheks sai Jüri Ratas Tagakülg Eesti lühiuudised Ansip: no kuidas ta kriis ei ole!? (32) Ratase sõprade kongress Eesti uut tervishoiumudelit hakatakse katsetama Viljandis Mandri ja Hiiumaa tulevane ühendaja on koduteel Poetöötaja varastas kassadest aastate jooksul 49 000 eurot Oravapartei saadikud lahkuvad nõukogudest Esikülg 7. november Elamislubade väljastamist puudutav seadusemuudatus tõi pered kokku (2) Horoskoop Kalur võis uppuda mõrda sattunud hüljeste tõttu Male Vladimir Juškin: Putin loob uut meeskonda, kes viiks ellu valikulisi repressioone Majandus Uberi Eesti-missiooni sära ja hiilgus ... või niru lõpp? (7) Välismaa Tõsielusarja-mees newyorklases austust ei tekita (11) Teravalt vastandlikud – nagu võitlus, nii ka lubadused Vaimustushüüded šokolaadilinna pimeduses Newyorklane Nicholas Horman: miks ma ei lähe valima Arvamus Kerstin Meresma: miks ma ei või otsustada surra? (5) Suursaadik Marin Mõttus: Türgist, pikemalt kui päevauudis Tarmo Pikner: Keskerakond visises tühjaks ja sai esimeheks Savisaare andeka õpilase (6) Jarmo Mäkelä: hiigelpikad leivasabad Soomes – pilt Vene meediast (4) Juhtkiri: andke Keskerakonnale valimisteni aega (4) Postimees 1931. aastal: kolmiksõja algus Mandshuurias? Ameerika astub vahele? Kultuur Inimeselt ei ole võimalik midagi «kätte saada» Millised on riigikirjanike esimesed viljad? Sport Kalev/Cramo mängija siirdus suurima konkurendi ridadesse Spordi lühiuudised Ogier sai viimaks oma tahtmise Koondis areneb väikeste sammudega, suur töö ootab ees Mehed, kes viisid esimese tiitli Lasnamäele Murray täidab samm-sammult brittide ootusi Uraaniga rikastatud iraanlane jättis Kiivika medalita (1) Tarbija Oma matuseid planeeriv mees jäi pangas hätta Teleriost algab juba kodus (2) Kuidas matta lähedast, kui raha pole? Tartu Eriline lasteaed läheb müüki (1) Kogenum Tammeka astuski sammu edasi Langele tuleb Lõuna-Eesti suurim kardirada (1) Eili Arula: 90 pole eesmärk Tartu erakoolid – rahvusliku kooli teerajad Elektriteater lahkub Uue Teatri majast Tähtsa võistluse jaoks käib põhjalik kuivtrenn (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Millised on riigikirjanike esimesed viljad?

5 min lugemist
Riiklikku kirjanikupalka saav Indrek Koff on sel aastal olnud erakordselt produktiivne. FOTO: Tairo Lutter

Aasta tagasi avalikustati kultuuriministeeriumi ja Eesti Kirjanike Liidu koostöös küpsenud plaan maksta kolme aasta jooksul viiele kirjanikule 1005 eurot kuus palka. Seitsmeliikmeline komisjon valis 52 avalduse saatnu seast välja Maarja Kangro, Indrek Kofi, Mihkel Muti, Jürgen Rooste ja Tõnu Õnnepalu. Viimane otsustas end taandada, põhjendades loobumist sooviga jätta endale vabadus mitte kirjutada. Õnnepalust vabaks jäänud kirjanikupalgale määrati pingereas järgmine kirjanik, kelleks oli luuletaja Triin Soomets.

Tellijale Tellijale

Tänaseks on viis riigikirjanikku (just nii ristis avalikkus palgalised loojad) ametis olnud kümme kuud. Eesti Kirjanike Liidu esimees Tiit Aleksejev on esimese aasta tulemuste üle uhke, sest kõik palka saavad autorid on pühendunud kirjutamisele ning esimesed valminud raamatud on kirjastustele juba üle antud ja müügilgi.

«Eks nad hakkasid valmima juba varem, aga suurem osa tööst sai tõesti tehtud selle aasta jooksul,» lausub Indrek Koff, vastates küsimusele, kas tõesti on sel aastal ilmunud lustlikud lasteraamatud «Ilusti» ja «Ma elan hästi», luuleraamat «Poeem» ning muinasjutuline lugu «Saja rahva lood» kõik valminud kirjanikupalgal olles. 

05.11.2016 08.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto