Sisukord
Uudised
Postimees
07.11.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Keskerakonna uueks esimeheks sai Jüri Ratas Tagakülg Eesti lühiuudised Ansip: no kuidas ta kriis ei ole!? (32) Ratase sõprade kongress Eesti uut tervishoiumudelit hakatakse katsetama Viljandis Mandri ja Hiiumaa tulevane ühendaja on koduteel Poetöötaja varastas kassadest aastate jooksul 49 000 eurot Oravapartei saadikud lahkuvad nõukogudest Esikülg 7. november Elamislubade väljastamist puudutav seadusemuudatus tõi pered kokku (2) Horoskoop Kalur võis uppuda mõrda sattunud hüljeste tõttu Male Vladimir Juškin: Putin loob uut meeskonda, kes viiks ellu valikulisi repressioone Majandus Uberi Eesti-missiooni sära ja hiilgus ... või niru lõpp? (7) Välismaa Tõsielusarja-mees newyorklases austust ei tekita (11) Teravalt vastandlikud – nagu võitlus, nii ka lubadused Vaimustushüüded šokolaadilinna pimeduses Newyorklane Nicholas Horman: miks ma ei lähe valima Arvamus Kerstin Meresma: miks ma ei või otsustada surra? (5) Suursaadik Marin Mõttus: Türgist, pikemalt kui päevauudis Tarmo Pikner: Keskerakond visises tühjaks ja sai esimeheks Savisaare andeka õpilase (6) Jarmo Mäkelä: hiigelpikad leivasabad Soomes – pilt Vene meediast (4) Juhtkiri: andke Keskerakonnale valimisteni aega (4) Postimees 1931. aastal: kolmiksõja algus Mandshuurias? Ameerika astub vahele? Kultuur Inimeselt ei ole võimalik midagi «kätte saada» Millised on riigikirjanike esimesed viljad? Sport Kalev/Cramo mängija siirdus suurima konkurendi ridadesse Spordi lühiuudised Ogier sai viimaks oma tahtmise Koondis areneb väikeste sammudega, suur töö ootab ees Mehed, kes viisid esimese tiitli Lasnamäele Murray täidab samm-sammult brittide ootusi Uraaniga rikastatud iraanlane jättis Kiivika medalita (1) Tarbija Oma matuseid planeeriv mees jäi pangas hätta Teleriost algab juba kodus (2) Kuidas matta lähedast, kui raha pole? Tartu Eriline lasteaed läheb müüki (1) Kogenum Tammeka astuski sammu edasi Langele tuleb Lõuna-Eesti suurim kardirada (1) Eili Arula: 90 pole eesmärk Tartu erakoolid – rahvusliku kooli teerajad Elektriteater lahkub Uue Teatri majast Tähtsa võistluse jaoks käib põhjalik kuivtrenn (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tähtsa võistluse jaoks käib põhjalik kuivtrenn

2 min lugemist
Ehkki Janari Zirk (vasakul) on Tartu kutsehariduskeskuses sõiduautotehniku vajalikud teadmised omandanud, lihvib ta EuroSkillsi võistluse tarvis oskusi kutseõpetaja Tanel Plovitsi abiga. FOTO: Sille Annuk

Autotehnik Janari Zirk ja Tartu kutsehariduskeskuse kutseõpetaja Tanel Plovits harjutavad piinliku täpsusega mitu nädalat ülesandeid, mis on neile ette antud, et osaleda detsembri alguses Rootsis peetaval rahvusvahelisel kutsemeistrivõistlusel EuroSkills.

Tellijale Tellijale

See on võistlus, millel osalemise võib iga noor meister uhkusega oma CV-sse kirjutada. EuroSkillsil medali kaela saanule avanevad aga paljud uksed üle Euroopa.

Janari Zirk pääses võistlusele läinud aastal, kui ta alles õppis kutsehariduskeskuses autotehnikuks ja võitis üle-eestilise võistluse «Parim sõiduautotehnik». Selle aasta alguses lõpetas ta kutsekooli ning teenib praegu leiba autode parandamisega Soomes. Ometi mõlgutab Rannu kandist pärit noormees kodumaale tagasituleku mõtteid.

05.11.2016 08.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto