Kalur võis uppuda mõrda sattunud hüljeste tõttu

Hallhüljes. FOTO: Toomas Huik

Ehkki Eestis tohib juba teist aastat hallhülgeid küttida, on väga vähe tulemusi ette näidata. Ülemöödunud nädalal jäi Saaremaal Vätta poolsaare lähedal kadunuks merele kalastama läinud 61-aastane mees. Merelt leiti kummuli läinud Kasse paat, rannast kadunud mehe müts ja saapad. Kui alguses arvati, et õnnetuse võis põhjustada lainetus, mis lükkas võrkude kontrollimise ajal paadi ümber, siis nüüd arvavad kohalikud, et mõrda olid sattunud hülged.

Tellijale Tellijale

Näiteks teadis Saaremaa Pihtla vallavanem Jüri Saar rääkida, et paadi võis uppi ajada hoopis see, et kalamehel oli mõrda jäänud kolm hüljest. Arvestades, kui palju kõigest üks hüljes kaalub, võiski selle mõrra väljatõmbamine mereõnnetuseni viia.

Ka politseist kinnitati, et mõrras oli tõepoolest kolm hüljest. «Võib arvata, et mõrra paati tõmbamisel kallutas see oma raskusega paadi serva liiga madalale ning õnnetus juhtuski. Praegu seda versiooni siiski kinnitada ei saa ning õnnetuse täpsetest põhjustest on vara rääkida,» ütles Kuressaare politseijaoskonna juhtivpiirivalvur Tanel Nuut.

05.11.2016 08.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto