Sisukord
Arvamus
Tänane leht
07.11.2016
Eesti Palju õnne Dilbert Keskerakonna uueks esimeheks sai Jüri Ratas Tagakülg Eesti lühiuudised Ansip: no kuidas ta kriis ei ole!? (32) Ratase sõprade kongress Eesti uut tervishoiumudelit hakatakse katsetama Viljandis Mandri ja Hiiumaa tulevane ühendaja on koduteel Poetöötaja varastas kassadest aastate jooksul 49 000 eurot Oravapartei saadikud lahkuvad nõukogudest Esikülg 7. november Elamislubade väljastamist puudutav seadusemuudatus tõi pered kokku (2) Horoskoop Kalur võis uppuda mõrda sattunud hüljeste tõttu Male Vladimir Juškin: Putin loob uut meeskonda, kes viiks ellu valikulisi repressioone Majandus Uberi Eesti-missiooni sära ja hiilgus ... või niru lõpp? (7) Välismaa Tõsielusarja-mees newyorklases austust ei tekita (11) Teravalt vastandlikud – nagu võitlus, nii ka lubadused Vaimustushüüded šokolaadilinna pimeduses Newyorklane Nicholas Horman: miks ma ei lähe valima Arvamus Kerstin Meresma: miks ma ei või otsustada surra? (5) Suursaadik Marin Mõttus: Türgist, pikemalt kui päevauudis Tarmo Pikner: Keskerakond visises tühjaks ja sai esimeheks Savisaare andeka õpilase (6) Jarmo Mäkelä: hiigelpikad leivasabad Soomes – pilt Vene meediast (4) Juhtkiri: andke Keskerakonnale valimisteni aega (4) Postimees 1931. aastal: kolmiksõja algus Mandshuurias? Ameerika astub vahele? Kultuur Inimeselt ei ole võimalik midagi «kätte saada» Millised on riigikirjanike esimesed viljad? Sport Kalev/Cramo mängija siirdus suurima konkurendi ridadesse Spordi lühiuudised Ogier sai viimaks oma tahtmise Koondis areneb väikeste sammudega, suur töö ootab ees Mehed, kes viisid esimese tiitli Lasnamäele Murray täidab samm-sammult brittide ootusi Uraaniga rikastatud iraanlane jättis Kiivika medalita (1) Tarbija Oma matuseid planeeriv mees jäi pangas hätta Teleriost algab juba kodus (2) Kuidas matta lähedast, kui raha pole? Tartu Eriline lasteaed läheb müüki (1) Kogenum Tammeka astuski sammu edasi Langele tuleb Lõuna-Eesti suurim kardirada (1) Eili Arula: 90 pole eesmärk Tartu erakoolid – rahvusliku kooli teerajad Elektriteater lahkub Uue Teatri majast Tähtsa võistluse jaoks käib põhjalik kuivtrenn (1) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1931. aastal: kolmiksõja algus Mandshuurias? Ameerika astub vahele?

1 min lugemist
Hilisemast sõjast: pärast Teist maailmasõda Nõukogude sõjasaagiks langenud tankid Mandžuurias. FOTO: SCANPIX

Tokiost, 6. nov. Jaapani sõjaministeerium teatab ametlikult, et võitlustes Mandshuuria raudteesilla pärast Nonni jõel on 15 jaapanlast surma saanud. Teadaandes öeldakse, et Jaapani väed on lõksu meelitanud Hiina kindral Matschang Shen.

Teatatakse veel, et strateegilised punktid jõe põhjapoolsel kaldal on okupeeritud, et hiinlaste tulistamine Jaapani vägesid ei takistaks silla parandamisel.

Shanghaist teatatakse nende võitluste kohta, et mõni miil Angantschist lõuna pool on tekkinud Hiina ja Jaapani vägede vahel ägedad lahingud Nonni jõe raudteesilla pärast. Hiina vägesid olevat seal 1000 meest.

Hiljem teatatakse, et löödud Hiina väed on korratult taganemas. Hiina-Jaapani vahekorra tõsidust suurendab asjaolu, et võitlused Nonni jõel on Nõukogude Vene mõjupiirkonna lähedal. Võitlusi peetakse 50 km kaugusel Ida-Hiina raudtee piirkonnast, mis teatavasti seisab Hiina ja Vene ühise kontrolli all.

Uute võitluste puhul on Ameerika Ühisriikide valitsus oma esindajatele Kauge-Idas annud uusi juhtööre. Ameerika esindajad Tokios ja Nankingis peavad Hiina ja Jaapani valitsusele seletama, et võitluste jatkamine Mandshuurias raskendab selletagi väga tõsist seisukorda. Ühisriikide suursaadik Tokios esitas Jaapani välisministrile märgukirja, mille sisu on otsustatud mitte avaldada.

7.11.1931

Seotud lood
    05.11.2016 08.11.2016
    Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
    Logi sisse
    Sul ei ole kontot?
    Loo Postimees konto