Sisukord
Arvamus
Postimees
08.11.2016
Eesti Viikingiaarde leidjat ootab suur preemia «sugu: M» etendusel esinesid purjus näitlejad Dilbert esikülg 0811 osa I Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Eesti lühiuudised Tagakülg Eestis tehtud taskutank tegi esimest korda pauku EASi analüüs annab õiguse praegusele juhatusele (1) Keskerakond hakkab uut valitsust moodustama (30) Ülevaade: võimuvangerduste eestvedaja on olnud Reformierakond Libedus peab teedelt kaduma kaks korda kiiremini (4) Majandus Volkswageni skandaal võtab uusi tuure Nordica ja LOTi koostöö ohustab enim lähinaabreid (1) Majanduse lühiuudised Reisibüroodele tuleb Nordica partneri vahetusega ajutiselt tööd juurde Välismaa Kaevurite kustuvate unistuste maa Uued e-kirjad Clintonile süüdistust ei toonud (1) Clinton ja Trump läbi aegade Välismaa lühiuudised 08.11 ISISe meediauurija Michael Krona: hukkamisvideote asemel näitab ISIS nüüd lugusid pereisadest (1) Arvamus Priit Rohtmets: kas president peaks kirikus käima? (5) Juhtkiri: novembrirevolutsioon vabariigi valitsuses (12) Taavi Minnik: Trump on juba võitnud (11) Aivar Aotäht: lojaalne klient – sidefirmale tühi tegur (2) Aku Sorainen: Ärmast võiks saada riigi külalistemaja (14) Postimees 1998. aastal: homopaarid elavad varjatud, kuid tavalist pereelu (2) Olev Remsu: mühakas võib USA valimised võita lihtsalt seetõttu, et tahetakse muutust (1) Päeva karikatuur: väikse Taavi kõikuv tool Kultuur Alateadvuse saabumine vagiinakujulises tiaaras Sport Mattias Käit peab minema operatsioonile ja jääb koondisest eemale Selver mängis taas tulega ja sai seekord ka kõrvetada Kalev/Cramo tsentri lahkumine pole veel kindel Spordi lühiuudised Korvpallirahva ärev küsimus: kellest saab uus president? Eesti rannavõrkpall kaob unustusse või tõuseb tuhast? (1) Infoneti president Andrei Leškin: rahvus pole tähtis, kui mängija on professionaalne Red Bulli paks rahakott võib otsustada WRC-sarja tuleva hooaja saatuse Tarbija Uus elektronmikroskoop tegi esimesed värvipildid nanoilmast Uuring: laste toidupirtsakuse põhjuseks on suuresti nende geenid Tartu Lastekunstikool sai uue juhi Talv on käes, aga Tähtveres mustab suusarajal asfalt. Miks? Mäksa ei aja taga suurvalda, vaid seisab elanike huvide eest Lõuna-Eesti suurim spaa lasi esimese vee basseini Mari-Liis Pintson: logistiline virvarr Peavaluhaiget aitab Tartus terve meeskond PÖFF toob tänavu hulga esilinastusi ja külalisi Tipptunni sähvatus: lasterohke Kaunase puiestee vajab tunnelit (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1998. aastal: homopaarid elavad varjatud, kuid tavalist pereelu

1 min lugemist
Pildil on Hollandi homopaar, kes ootab oma perre Ameerikast adopteeritud last. FOTO: AP

Ain Austa (35) ja Andres Laidvee (28) elavad koos kuuendat aastat. Ain töötab Vanemuises dekoratsioonimaalijana, Andres on kodune.

Ain läheb hommikul tööle. Andres hoolitseb pärast hommikusööki oma paarikümne toalille eest. «Mul on kaheksat liiki aaloesid ja sõnajalgu,» tutvustab ta rohelist toanurka.

Päeval kolab ta niisama linna peal ja semmib tuttavatega. Õhtul teeb süüa ja seab end siis teleka ette, kust eriti meeldib vaadata poliitikasaateid.

«Võibolla lähen ka ise kunagi poliitikasse. Siis on näha, kui tolerantsed inimesed meie suhtes tegelikult on,» ütleb ta.

Seni on Eesti homoseksuaalsed avaliku elu tegelased kiivalt oma seksuaaleelistust varjanud. Kuid gayd teavad üsnagi hästi, kes neist riigikogus või ministeeriumis mõnel asekantsleri kohal istub.

Andrese sõber Toomas (29) ütleb, et tal on mitme poliitikuga intiimsuhteid olnud. Mõni neist ei otsi endale partnerit ise, vaid on selleks palganud varustaja, kes näiteks ministeeriumis heal palgal töötab ja kelle peamiseks tööks on bossile mehi hankida. «Peaks ka varustajaks hakkama,» ütleb selle peale Andres.

Varem käis Ainil-Andresel tihti sõpru külas – korter muutus lausa läbikäiguhooviks. Hommikul olid mehed diivanil, nagu silgud reas – öisest hullamisest kurnatud. Aini sõnul oli selline elu väsitav. Nüüd elavad mehed märksa rahulikumalt.

8.11.1998

Seotud lood
07.11.2016 09.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto