Sisukord
Arvamus
Postimees
08.11.2016
Eesti Viikingiaarde leidjat ootab suur preemia «sugu: M» etendusel esinesid purjus näitlejad Dilbert esikülg 0811 osa I Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Eesti lühiuudised Tagakülg Eestis tehtud taskutank tegi esimest korda pauku EASi analüüs annab õiguse praegusele juhatusele (1) Keskerakond hakkab uut valitsust moodustama (30) Ülevaade: võimuvangerduste eestvedaja on olnud Reformierakond Libedus peab teedelt kaduma kaks korda kiiremini (4) Majandus Volkswageni skandaal võtab uusi tuure Nordica ja LOTi koostöö ohustab enim lähinaabreid (1) Majanduse lühiuudised Reisibüroodele tuleb Nordica partneri vahetusega ajutiselt tööd juurde Välismaa Kaevurite kustuvate unistuste maa Uued e-kirjad Clintonile süüdistust ei toonud (1) Clinton ja Trump läbi aegade Välismaa lühiuudised 08.11 ISISe meediauurija Michael Krona: hukkamisvideote asemel näitab ISIS nüüd lugusid pereisadest (1) Arvamus Priit Rohtmets: kas president peaks kirikus käima? (5) Juhtkiri: novembrirevolutsioon vabariigi valitsuses (12) Taavi Minnik: Trump on juba võitnud (11) Aivar Aotäht: lojaalne klient – sidefirmale tühi tegur (2) Aku Sorainen: Ärmast võiks saada riigi külalistemaja (14) Postimees 1998. aastal: homopaarid elavad varjatud, kuid tavalist pereelu (2) Olev Remsu: mühakas võib USA valimised võita lihtsalt seetõttu, et tahetakse muutust (1) Päeva karikatuur: väikse Taavi kõikuv tool Kultuur Alateadvuse saabumine vagiinakujulises tiaaras Sport Mattias Käit peab minema operatsioonile ja jääb koondisest eemale Selver mängis taas tulega ja sai seekord ka kõrvetada Kalev/Cramo tsentri lahkumine pole veel kindel Spordi lühiuudised Korvpallirahva ärev küsimus: kellest saab uus president? Eesti rannavõrkpall kaob unustusse või tõuseb tuhast? (1) Infoneti president Andrei Leškin: rahvus pole tähtis, kui mängija on professionaalne Red Bulli paks rahakott võib otsustada WRC-sarja tuleva hooaja saatuse Tarbija Uus elektronmikroskoop tegi esimesed värvipildid nanoilmast Uuring: laste toidupirtsakuse põhjuseks on suuresti nende geenid Tartu Lastekunstikool sai uue juhi Talv on käes, aga Tähtveres mustab suusarajal asfalt. Miks? Mäksa ei aja taga suurvalda, vaid seisab elanike huvide eest Lõuna-Eesti suurim spaa lasi esimese vee basseini Mari-Liis Pintson: logistiline virvarr Peavaluhaiget aitab Tartus terve meeskond PÖFF toob tänavu hulga esilinastusi ja külalisi Tipptunni sähvatus: lasterohke Kaunase puiestee vajab tunnelit (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

Priit Rohtmets: kas president peaks kirikus käima?

6 min lugemist
Priit Rohtmets FOTO: uttv.ee

Mille järgi peaks president otsustama, kas minna jumalateenistusele või mitte? Tartu Ülikooli kirikuloo teadur Priit Rohtmets kirjeldab ja arutleb, milline on olnud riigi ja kiriku suhe Eestis ning kuidas ja miks on kujunenud senised tavad.

Tellijale Tellijale

Meedias, eriti just sotsiaalmeedias lausa kihab. Ühed peavad president Kersti Kaljulaidi otsust jätta ametisse astumise jumalateenistus ära igati õigustatuks. Teised on seevastu seisukohal, et meil on riiklikke traditsioone nii vähe, et neid tuleks hoida. Kolmandad ütlevad, et sellega on president end ühe osa Eesti rahva südamest välja arvanud, sest kirikute liikmena kuulub jumalateenistus nende jaoks presidendi ametisse astumise juurde.

President on selgitanud, et austab kirikuid ja nende tegevust, kuid ei pea ei kiriklikel ega riiklikel tähtpäevadel õigeks kirikusse minna, sest ei käi seal ka muidu. Kaljulaidi otsust kiitvates seisukohtades kõlab kõige sagemini väide, et meil pole riigikirikut, mistõttu olekski presidendist silmakirjalik ja vale sellistel jumalateenistustel osaleda. Korraldagu kirikud neid oma liikmetele, aga jätku president rahule.

07.11.2016 09.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto