Sisukord
Eesti
Tänane leht
08.11.2016
Eesti Viikingiaarde leidjat ootab suur preemia «sugu: M» etendusel esinesid purjus näitlejad Dilbert esikülg 0811 osa I Palju õnne Male Mälumäng Horoskoop Eesti lühiuudised Tagakülg Eestis tehtud taskutank tegi esimest korda pauku EASi analüüs annab õiguse praegusele juhatusele (1) Keskerakond hakkab uut valitsust moodustama (30) Ülevaade: võimuvangerduste eestvedaja on olnud Reformierakond Libedus peab teedelt kaduma kaks korda kiiremini (4) Majandus Volkswageni skandaal võtab uusi tuure Nordica ja LOTi koostöö ohustab enim lähinaabreid (1) Majanduse lühiuudised Reisibüroodele tuleb Nordica partneri vahetusega ajutiselt tööd juurde Välismaa Kaevurite kustuvate unistuste maa Uued e-kirjad Clintonile süüdistust ei toonud (1) Clinton ja Trump läbi aegade Välismaa lühiuudised 08.11 ISISe meediauurija Michael Krona: hukkamisvideote asemel näitab ISIS nüüd lugusid pereisadest (1) Arvamus Taavi Minnik: Trump on juba võitnud (11) Priit Rohtmets: kas president peaks kirikus käima? (5) Juhtkiri: novembrirevolutsioon vabariigi valitsuses (12) Aivar Aotäht: lojaalne klient – sidefirmale tühi tegur (2) Aku Sorainen: Ärmast võiks saada riigi külalistemaja (14) Olev Remsu: mühakas võib USA valimised võita lihtsalt seetõttu, et tahetakse muutust (1) Päeva karikatuur: väikse Taavi kõikuv tool Kultuur Alateadvuse saabumine vagiinakujulises tiaaras Sport Mattias Käit peab minema operatsioonile ja jääb koondisest eemale Selver mängis taas tulega ja sai seekord ka kõrvetada Kalev/Cramo tsentri lahkumine pole veel kindel Spordi lühiuudised Korvpallirahva ärev küsimus: kellest saab uus president? Eesti rannavõrkpall kaob unustusse või tõuseb tuhast? (1) Infoneti president Andrei Leškin: rahvus pole tähtis, kui mängija on professionaalne Red Bulli paks rahakott võib otsustada WRC-sarja tuleva hooaja saatuse Tarbija Uus elektronmikroskoop tegi esimesed värvipildid nanoilmast Uuring: laste toidupirtsakuse põhjuseks on suuresti nende geenid Tartu Lastekunstikool sai uue juhi Talv on käes, aga Tähtveres mustab suusarajal asfalt. Miks? Mäksa ei aja taga suurvalda, vaid seisab elanike huvide eest Lõuna-Eesti suurim spaa lasi esimese vee basseini Mari-Liis Pintson: logistiline virvarr Peavaluhaiget aitab Tartus terve meeskond PÖFF toob tänavu hulga esilinastusi ja külalisi Tipptunni sähvatus: lasterohke Kaunase puiestee vajab tunnelit (5) Meelelahutus Koomiks Sudoku

«sugu: M» etendusel esinesid purjus näitlejad

2 min lugemist

Laupäeval Tallinnas Vaba Laval etenduse «sugu M» publik oli üsna üllatunud, kui selgus, et lavalolijad on lihtsalt purjus. «Taarusid ja vaarusid laval ja oli tunda ka alkoholi lõhna,» ütles Postimehele üks teatrisõber (isik toimetusele teada), kes vaatas etendust kaheksandast reast. «Etendus oli hüplik ja raske oli toimuvat jälgida,» kommenteeris ta. «Mõtlesin vahepeal, et see on taotluslik ja kujutab meheks olemise raskusi, aga ei, nad olid konkreetselt purjakil.»

Tellijale Tellijale

«See oli päris hale,» tunnistas ka üks teine etendusel viibinu (isik toimetusele samuti teada). «Tekstist oli raske aru saada. No Jürgen Rooste (ühtlasi «sugu: M» lavastaja – toim) diktsioonist on niigi raske aru saada ja Ivar Sillal on see hambumuse probleem, aga see ületas ikka kõik.» Postimehe allikas kinnitas, et etendus venis tunduvalt üle lubatud tunni ja 15 minuti. Tegelased sõitsid oma repliikidega teineteisele sisse ja ei saanud märksõnadega järjele.

Juba kümme minutit pärast etenduse algust hakkas see osa publikust, kes purjus näitlejate esinemist enam taluda ei suutnud, saalist välja valguma. Saalis jäi hõredaks, sest avanev vaatepilt osutus 30–40 inimese jaoks talumatuks. «Ma ise jäin sportlikust huvist lõpuni, sest tahtsin teada, milline aplaus tuleb,» ütles allikas. See jäi väga lahjaks, paljud tõusid lihtsalt püsti ja väljusid saalist.

07.11.2016 09.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto