P, 26.03.2023
Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

«sugu: M» etendusel esinesid purjus näitlejad

Hendrik Alla
, toimetaja
«sugu: M» etendusel esinesid purjus näitlejad
Facebook Messenger LinkedIn Twitter
Comments

Laupäeval Tallinnas Vaba Laval etenduse «sugu M» publik oli üsna üllatunud, kui selgus, et lavalolijad on lihtsalt purjus. «Taarusid ja vaarusid laval ja oli tunda ka alkoholi lõhna,» ütles Postimehele üks teatrisõber (isik toimetusele teada), kes vaatas etendust kaheksandast reast. «Etendus oli hüplik ja raske oli toimuvat jälgida,» kommenteeris ta. «Mõtlesin vahepeal, et see on taotluslik ja kujutab meheks olemise raskusi, aga ei, nad olid konkreetselt purjakil.»

«See oli päris hale,» tunnistas ka üks teine etendusel viibinu (isik toimetusele samuti teada). «Tekstist oli raske aru saada. No Jürgen Rooste (ühtlasi «sugu: M» lavastaja – toim) diktsioonist on niigi raske aru saada ja Ivar Sillal on see hambumuse probleem, aga see ületas ikka kõik.» Postimehe allikas kinnitas, et etendus venis tunduvalt üle lubatud tunni ja 15 minuti. Tegelased sõitsid oma repliikidega teineteisele sisse ja ei saanud märksõnadega järjele.

Juba kümme minutit pärast etenduse algust hakkas see osa publikust, kes purjus näitlejate esinemist enam taluda ei suutnud, saalist välja valguma. Saalis jäi hõredaks, sest avanev vaatepilt osutus 30–40 inimese jaoks talumatuks. «Ma ise jäin sportlikust huvist lõpuni, sest tahtsin teada, milline aplaus tuleb,» ütles allikas. See jäi väga lahjaks, paljud tõusid lihtsalt püsti ja väljusid saalist.

Tagasi üles