«Üritasin valima tulla, enne kui Trump mind Aafrikasse saadab, kuid raha vajab teenimist,» hüüdis meile jaoskonnast hoogsalt lahkunud mustanahaline mees käigu pealt.
Valimisjaoskonnas küsitletud inimesed olid tõesti üksmeelselt Clintoni poolt ning Trumpi võimaliku võitu ei tahtnud keegi uskuda.
«Ma arvan, et ma jooksin siis end täis. Aga kui nii juhtubki, mis seal siis ikka, vähemalt on ta nelja aasta pärast läinud,» ütles Clintoni poolt hääletanud Marshilde Satyartlu. Naine pidas Clintonit kõige kvalifitseeritumaks kandidaadiks USA presidendivalimiste ajaloos.
«Ta on kogenud, ta suudab seda riiki juhtida. Lisaks on USAs aeg selleks küps, et naine oleks kõige kõrgemas ametis,» lisas ka Len Weizer.
Weizer ütles, et Trumpi võidu korral ta kõigepealt nutaks ja siis hakkaks mõlema ärakolimisele. «Trump mõjuks laastavalt ja kisuks riigi tõenäoliselt taandarengusse,» arvas Weizer.
Üksnes Philadelphia valijate toetusest Clintonile siiski ei piisa, Valgesse Majja jõudmiseks tuleb saavutada võit ükskõik millises kolmest osariigist: Pennsylvania, Florida või Põhja-Carolina. Tõsi, eeldusel, et ülejäänud osariikides ei oota teda halb üllatus.
Trumpi seis oli aga keerulisem, sest tema pidi võitma konkurentsis püsimiseks kõigis kolmes mainitud osariigis ja lisaks Ohios, kus viimaste valimiseelsete küsitluste järgi oli tema edu vaid veidi üle ühe protsendi.
Trumpi keerulist seisu kinnitas ka tema varasem häälekas teadaanne, et tema hinnangul suudavad ja tahavad Philadelphia valijad temalt osariigi võidu ära varastada.