Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

India kohtus toimus istung laevakaitsjate üle

India kohtus toimus eile istung Eesti laevakaitsjate kassatsioonikaebuse asjas. «Täna (eile – toim) kuulati kaitse argumente ja järgmine istung määrati 21. novembriks,» ütles välisministeeriumi pressiesindaja. Viimane kohtuistung Eesti laevakaitsjate asjas toimus 19. oktoobril, enne seda oli istungit kolm korda edasi lükatud.

Tellijale Tellijale

India Tamil Nadu osariigi politsei arreteeris 2013. aasta 18. oktoobril piraaditõrjelaeva Seaman Guard Ohio 35 meeskonnaliiget, kelle hulgas oli hindude, brittide ja ukrainlaste kõrval ka 14 Eesti kodanikku. Sama aasta detsembris esitati kogu kinnipeetud meeskonnale süüdistus ebaseaduslikus kütuse tankimises, ebaseaduslikus relvade käitlemises ja ebaseaduslikus territoriaalvetesse sisenemises.

India ülemkohus saatis vahepeal mitu kohtuastet läbinud juhtumi tagasi alama astme Tuticorini kohtusse, mis tegi oma otsuse 11. jaanuaril, määrates süüalustele relvadega riiki sisenemise eest viieaastase vanglakaristuse.

08.11.2016 10.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto