TLÜ/Kalev - BC Mures.
TLÜ/Kalev - BC Mures. Foto: Tairo Lutter

Kalev langes kulukast eurosarjast välja

Esimest korda eurosarjas osalev TLÜ/Kalevi korvpallimeeskond kaotas eile ajaloolise kodumängu Rumeenia klubile Tirgu Muresile 76:89. Kolmanda kaotusega kustus Kalevi lootus alagrupist edasi pääseda.

Sisuliselt viie mehega mänginud Kalev võitis küll avaveerandi, kuid andis mängu käest juba teise veerandi algul, mil meeskonda tabas mõõnaperiood. «Mäng jäi täitsa seisma. Proovisime ka maa-ala, aga kord see õnnestus, kord mitte. Mäng oli täpne Rumeenia mängu koopia. Lõpus olid vastased kindlamad, suuresti tänu lauavõitlusele,» sõnas Kalevi peatreener Kalle Klandorf. Kalev kaotas lauavõitluse Muresile 35:42.

Kalevi parim oli 21 punkti visanud Reimo Tamm, Kaido Saks lisas 17 punkti. Vastaste ohtlikemaks mängijaks kujunes Ghana päritolu ameeriklasest mängujuht Alhaji Mohammed, kes viskas Kalevi korvi 20 punkti. Kuna eilne kaotus oli Kalevile FIBA Europe Cupil kolmas, jääb neil pidada vaid viimane alagrupimäng tugeva Leedu klubiga Prienai, edasipääsuks lootust enam pole.

Kas tasus sellise koosseisuga eurosarja mängida? «Oleks neljas meeskond veel olnud, oleks huvitavam olnud. Ei oska öelda, kas tasus tulla. Liialt kulukas sari meeskondadele – iga mäng maksab umbes 10 000 eurot,» sõnas Klandorf. «Eelmise aasta sats oli paremini komplekteeritud, aga siis ei lastud meil siia tulla.»

Eile hea mängu teinud Tamm aga usub, et noored mängijad said hea kogemuse. «Kõik tahavad rääkida, et oleme amatöörmeeskond. Ise ma end amatööriks ei pea, ma ei teeks amatöörina seda asja. Need mängud on kõrge tasemega ning noored pole näiteks nii kõvasid mänge mänginudki, see tuli meile kindlasti kasuks,» sõnas Tamm.

NUMBER

13 kolmepunktiviset tabas Stephen Curry mängus – see on uus NBA rekord.

Facebook Twitter
Comments