Sisukord
Arvamus
Tänane leht
11.11.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Viljandi ajaloolane seisab Mulgi valla nime vastu (13) Sada eurot pole siin mingi raha (17) Šaakalite rohkus paneb lambakasvatajad muretsema Riigikogu hakkab arutama ravikanepi legaliseerimist Päev päeva haaval võimuleppe poole (1) Tallinna jõulukuusk toodi tänavu Raplamaalt Paljud Eesti lapsed ei jõua õigel ajal ravile Elron kustutas tartlaste unistuse Riia liinist Raasuke: algatused tuleb kähku ellu viia (8) Majandus Sada eurot pole siin mingi raha (17) Majanduse lühiuudised Kinnisvara peab kontsernile raha teenima Stockmanni juht: Eestis läheb meil hästi, sest siinsel majandusel läheb paremini kui Soomel Raasuke: algatused tuleb kähku ellu viia (8) Välismaa Maailm pöördus New Yorgis tagurpidi KOHALIK VAADE: Hispaaniat vaevab krooniline töötus Obama ja Trump otsisid Valges Majas lepitust Trumpi traageldatud valitsus Välismaa lühiuudised 11.11.2016 Portugali vangla pakub koertemajutust USAs lahvatasid Trumpi võidu järel meeleavaldused Professor: Trump on üleilmse nakkuse tulemus (17) Arvamus Jaak Jõerüüt: arvamuste tsunami on USA valimiste lisatulemus (3) Juhtkiri: mõttekohti uuele valitsusele (11) Margus Paas: miks ei suudetud Trumpi võitu ette näha? (3) Hannes Lents: kas seadus peaks toetama kokkuleppevedusid? (4) Postimees 1911. aastal: rahvas toetab uut raudteed (1) Tanel Veenre: mis on isa armastuse mõõt? Henrik Roonemaa: kas sina näed oma Facebookis EKRE valijaid? (4) Rein Veidemann: usutunnistusest sõltumata oleme Lutheri pärijad (18) Kultuur Kultuuri lühiuudised Vanaema elutants kummituste kabarees Võiduseriaali fookuses 90ndate Eesti Sport Kas sajandi poksimatš peetakse uuesti? Võimalus on 75 protsenti Spordi lühiuudised Hamilton valmistub tiitlit loovutama Kullamäe: vaatamata kõigele pidanuksime edasi murdma Kanadas sündinud jalgpallikoondislane: Eesti on minu kindel valik Tour de Trump ja profimaadlus ehk USA president on spordipoiss Imemees Laine peegeldab Soome hoki töö vilju Tarbija Reisikiri: viimased Mongoolia rändajad kolivad linna Tartu Mingist Riia rongist ei maksa unistada Kolm mülgastänavat kaovad tuleval aastal Uus foor sunnib jalakäija pikalt ootama Tartu lumepark avab laupäeval nõlvad Vald plaanib Kavastu ajast ja arust veevärgi üle võtta Kolmanda klassi lapsed teenivad raha klassiekskursiooniks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Henrik Roonemaa: kas sina näed oma Facebookis EKRE valijaid?

3 min lugemist
Henrik Roonemaa FOTO: Toomas Huik

Vestlesin hiljuti suure Eesti ettevõtte turundusjuhiga ja tuletasin talle meelde tema ettevõtte mõne aasta tagust reklaamikampaaniat, kus nad sidusid oma brändi Eesti maa ja looduse iluga. Kas see oli edukas kampaania? küsisin. Väga edukas, vastas ta. Ja lisas kohe, et praegu ta kindlasti enam sellist kampaaniat ei teeks.

Tellijale Tellijale

Enam sellise veidi ümbernurgajutuga inimesteni ei jõua, ütles ta. Kellelgi pole aega süveneda ümbernurgajuttu isegi siis, kui see jutt on ümber nii väikse nurga. Facebookist tuleb kohe uus info peale, mida on lihtsam ja kiirem mõista.

See on üks põhjus, miks Donald Trump on USA järgmine president. Kui paljud meist teavad kasvõi ühte asja, mida Hillary Clinton Twitteris kirjutas? Trump lajatas punase puust kaikaga lagipähe ning tema sõnumid olid piisavalt lihtsad ja lühikesed, et infolaviini all elavate inimeste tähelepanuaknasse ära mahtuda.

Vabandust, eksin, ühte Clintoni säutsu me siiski teame. «Delete your account,» kirjutas ta juunis Twitteris ühe järjekordse Trumpi sissekande vastuseks ja see on praeguseks saanud üle 550 000 retweed’i ning üle 700 000 like’i. Puust ja punaseks, suure kaikaga, töötab.

Selles kaikamaailmas elame praegu kõik. Nii haritud kui ka mitteharitud, nii maakad kui ka linnainimesed. See pole mingi ühtede imelike inimeste probleem, kes ei suuda mõista, kui imeline on tulevik ja kes hääletasid seetõttu «valesti» või «rumalalt».

10.11.2016 12.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto