Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Viljandi ajaloolane seisab Mulgi valla nime vastu

Jaak Pihlak FOTO: Marko Saarm / Sakala

Arvestades seda, et läti-eesti sõnaraamatu järgi tähendab «mulk» lolli, tohmanit, tobu, lambapead ja eeslit, saatis Viljandi muuseumi direktor Jaak Pihlak Lõuna-Viljandimaa ühinevatele valdadele ja Mõisaküla linnale ettepaneku nimetada loodav omavalitsus hoopis Halliste-Karksi vallaks.

Tellijale Tellijale

Pihlaku ettepanek oli ühtlasi üks viimaseid, mida ühinemiskomisjoni juhatuse kolmapäevasel koosolekul arutati, sest rohkem muudatusettepanekuid Karksi vallavanema Taimo Tugi sõnul ei oodata. Muuseumijuht ütles, et lootiski ettepanekut tehes, et see vähemalt arutusele võetakse. «See pole jonn või kiusuajamine, vaid lähtub tervest mõistusest,» lausus ta.

See, et Abja, Halliste ja Karksi vald ning Mõisaküla linn on plaaninud ühe mütsi alla minnes võtta nimeks Mulgi vald, on Pihlaku sõnul lühinägelik vähemalt kahel põhjusel. «Vaatan kurvastusega, kui tahetakse panna suvalisi nimesid, millel pole sisu ega tausta. Mulgimaa kui selline on kultuurilooline mõiste, see pole kunagi olnud haldusüksus,» selgitas ta.

10.11.2016 12.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto