Sisukord
Välisuudised
Tänane leht
11.11.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Viljandi ajaloolane seisab Mulgi valla nime vastu (13) Sada eurot pole siin mingi raha (17) Šaakalite rohkus paneb lambakasvatajad muretsema Riigikogu hakkab arutama ravikanepi legaliseerimist Päev päeva haaval võimuleppe poole (1) Tallinna jõulukuusk toodi tänavu Raplamaalt Paljud Eesti lapsed ei jõua õigel ajal ravile Elron kustutas tartlaste unistuse Riia liinist Raasuke: algatused tuleb kähku ellu viia (8) Majandus Sada eurot pole siin mingi raha (17) Majanduse lühiuudised Kinnisvara peab kontsernile raha teenima Stockmanni juht: Eestis läheb meil hästi, sest siinsel majandusel läheb paremini kui Soomel Raasuke: algatused tuleb kähku ellu viia (8) Välismaa Maailm pöördus New Yorgis tagurpidi KOHALIK VAADE: Hispaaniat vaevab krooniline töötus Obama ja Trump otsisid Valges Majas lepitust Trumpi traageldatud valitsus Välismaa lühiuudised 11.11.2016 Portugali vangla pakub koertemajutust USAs lahvatasid Trumpi võidu järel meeleavaldused Professor: Trump on üleilmse nakkuse tulemus (17) Arvamus Jaak Jõerüüt: arvamuste tsunami on USA valimiste lisatulemus (3) Juhtkiri: mõttekohti uuele valitsusele (11) Margus Paas: miks ei suudetud Trumpi võitu ette näha? (3) Hannes Lents: kas seadus peaks toetama kokkuleppevedusid? (4) Postimees 1911. aastal: rahvas toetab uut raudteed (1) Tanel Veenre: mis on isa armastuse mõõt? Henrik Roonemaa: kas sina näed oma Facebookis EKRE valijaid? (4) Rein Veidemann: usutunnistusest sõltumata oleme Lutheri pärijad (18) Kultuur Kultuuri lühiuudised Vanaema elutants kummituste kabarees Võiduseriaali fookuses 90ndate Eesti Sport Kas sajandi poksimatš peetakse uuesti? Võimalus on 75 protsenti Spordi lühiuudised Hamilton valmistub tiitlit loovutama Kullamäe: vaatamata kõigele pidanuksime edasi murdma Kanadas sündinud jalgpallikoondislane: Eesti on minu kindel valik Tour de Trump ja profimaadlus ehk USA president on spordipoiss Imemees Laine peegeldab Soome hoki töö vilju Tarbija Reisikiri: viimased Mongoolia rändajad kolivad linna Tartu Mingist Riia rongist ei maksa unistada Kolm mülgastänavat kaovad tuleval aastal Uus foor sunnib jalakäija pikalt ootama Tartu lumepark avab laupäeval nõlvad Vald plaanib Kavastu ajast ja arust veevärgi üle võtta Kolmanda klassi lapsed teenivad raha klassiekskursiooniks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Professor: Trump on üleilmse nakkuse tulemus

5 min lugemist
Columbia ülikooli ajakirjandus- ja sotsioloogiaprofessori Todd Gitlini sõnul tähendab Trumpi võit Euroopale hirmu NATO ja kaubanduskokkulepete tuleviku üle. FOTO: Eero Vabamägi

Äsja USA presidendiks valitud Donald Trump suutis meedia üle mängida ning temasse hakati kriitiliselt suhtuma liiga hilja, sõnas Columbia ülikooli ajakirjandus- ja sotsioloogiaprofessor Todd Gitlin, kes on tuntud oma meediaanalüüside poolest.

Tellijale Tellijale

-Kas teie nägite seda ette, et vabariiklane Donald Trump võiks võita USA presidendivalimised?

Seda ei osanud ma tõesti arvata ning ausalt öeldes ma ei teagi kedagi, kes oleks seda arvanud. Huvitaval kombel on ainuke inimene, kes oli juba päris protsessi alguses hirmul, et nüüd võidab Trump USA valimised, minu psühhiaatrist sõbra sakslannast abikaasa. Praegu meenub hästi, kuidas me toona tema abikaasaga lohutasime, et jah, selline võimalus on tõesti olemas – ja see väljavaadegi oli juba küllalt ehmatav –, kuid eriti tõenäoline see ikkagi pole.

Täna (9. novembri – toim) hommikul saatsin oma sõbrale meili, et küsida, kuidas tema sellest aru saab, et tema naine teadis juba siis, aga meie, ülejäänud, mitte.

Ja ta vastas mulle järgnevalt: «Mulle tundub, et Euroopas on neil erakordselt pikk tõusude ja languste ajalugu: Ateena, Pärsia, roomlased, Saksa-Rooma riik, katk, Saja-aastane sõda, 30-aastane sõda, arvukad revolutsioonid ja 20. sajand. Võib-olla suudavad nad ohtu ja kurjust realistlikumalt hinnata kui meiesuguse hullumeelse «suudame kõike teha» noore riigi ülioptimism.» Mulle tundub, et see võtab teema suhteliselt hästi kokku.

Tunnen palju tarku inimesi – ajakirjanikke, sotisaalteadlasi –, kuid mitte keegi neist ei suutnud sellist tulemust ette näha.

10.11.2016 12.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto