Sisukord
Majandus
Tänane leht
11.11.2016
Eesti Male Mälumäng Dilbert Horoskoop Tagakülg Palju õnne Viljandi ajaloolane seisab Mulgi valla nime vastu (13) Sada eurot pole siin mingi raha (17) Šaakalite rohkus paneb lambakasvatajad muretsema Riigikogu hakkab arutama ravikanepi legaliseerimist Päev päeva haaval võimuleppe poole (1) Tallinna jõulukuusk toodi tänavu Raplamaalt Paljud Eesti lapsed ei jõua õigel ajal ravile Elron kustutas tartlaste unistuse Riia liinist Raasuke: algatused tuleb kähku ellu viia (8) Majandus Sada eurot pole siin mingi raha (17) Majanduse lühiuudised Kinnisvara peab kontsernile raha teenima Stockmanni juht: Eestis läheb meil hästi, sest siinsel majandusel läheb paremini kui Soomel Raasuke: algatused tuleb kähku ellu viia (8) Välismaa Maailm pöördus New Yorgis tagurpidi KOHALIK VAADE: Hispaaniat vaevab krooniline töötus Obama ja Trump otsisid Valges Majas lepitust Trumpi traageldatud valitsus Välismaa lühiuudised 11.11.2016 Portugali vangla pakub koertemajutust USAs lahvatasid Trumpi võidu järel meeleavaldused Professor: Trump on üleilmse nakkuse tulemus (17) Arvamus Jaak Jõerüüt: arvamuste tsunami on USA valimiste lisatulemus (3) Juhtkiri: mõttekohti uuele valitsusele (11) Margus Paas: miks ei suudetud Trumpi võitu ette näha? (3) Hannes Lents: kas seadus peaks toetama kokkuleppevedusid? (4) Postimees 1911. aastal: rahvas toetab uut raudteed (1) Tanel Veenre: mis on isa armastuse mõõt? Henrik Roonemaa: kas sina näed oma Facebookis EKRE valijaid? (4) Rein Veidemann: usutunnistusest sõltumata oleme Lutheri pärijad (18) Kultuur Kultuuri lühiuudised Vanaema elutants kummituste kabarees Võiduseriaali fookuses 90ndate Eesti Sport Kas sajandi poksimatš peetakse uuesti? Võimalus on 75 protsenti Spordi lühiuudised Hamilton valmistub tiitlit loovutama Kullamäe: vaatamata kõigele pidanuksime edasi murdma Kanadas sündinud jalgpallikoondislane: Eesti on minu kindel valik Tour de Trump ja profimaadlus ehk USA president on spordipoiss Imemees Laine peegeldab Soome hoki töö vilju Tarbija Reisikiri: viimased Mongoolia rändajad kolivad linna Tartu Mingist Riia rongist ei maksa unistada Kolm mülgastänavat kaovad tuleval aastal Uus foor sunnib jalakäija pikalt ootama Tartu lumepark avab laupäeval nõlvad Vald plaanib Kavastu ajast ja arust veevärgi üle võtta Kolmanda klassi lapsed teenivad raha klassiekskursiooniks Meelelahutus Koomiks Sudoku

Stockmanni juht: Eestis läheb meil hästi, sest siinsel majandusel läheb paremini kui Soomel

6 min lugemist
15 aastat Moskvas elanud ja töötanud Stockmann Groupi tegevjuht Lauri Veijalaineni sõnul õpetas see kogemus talle, et alati tuleb valmis olla ootamatuteks ning lahendused on olemas ka kõige halvemas olukorras. FOTO: Jaanus Lensment

End kõige alal esimeseks nimetav Stockmann Group on pidanud viimastel aastatel tunnistama puudusi, hoidma kokku terve hulga tegevuste pealt ja vahetama  välja kontserni juhtkonna. Samas paistab kursimuutust saatvat edu, sest selle aasta kolmandas kvartalis jõudis kontsern esimest korda kolme aasta jooksul taas kasumisse.

Kuigi eile Tallinnas käinud Stockmann Groupi üsna värske tegevjuhi Lauri Veijalaineni sõnul on kaubanduskeskused viimase viie kuni seitsme aasta jooksul kaubamajade jalgealuse päris kuumaks kütnud, on ta veendunud, et sellega ei ole kaubamajade aeg veel läbi, kuna isegi veebihiid Amazon on asunud oma kauplusi avama.

Tellijale Tellijale

Olete ametlikult Stockmann Groupi tegevjuht selle aasta septembrist, alates aprillist olnud selles ametis kohusetäitjana. Kui tihti käite Eestis?

Enne tänast (eilset – toim) olin siin viimati kolm nädalat tagasi. Külastasin nii Stockmanni kaubamaja kui ka mõnda konkurenti, kes meil Tallinnas on.

Kes need on?

Loomulikult Tallinna Kaubamaja. Aeg-ajalt käin vaatamas ka suuremaid kaubanduskeskusi, nagu Viru ja Ülemiste keskus. Hea on hoida end kursis sellega, mis Eesti turul toimub.

Alles selle nädala alguses andis Briti kaubanduskett Marks & Spencer teada, et lahkub Eestist ja tõmbab oma tegevust üle kogu Euroopa koomale. Teie avasite täna (eile – toim) Stockmanni kaubamaja uuendatud viienda korruse ja plaanite  siinsesse kaubamajja veel investeerida. Miks on Stockmann Group võtnud vastupidise suuna?

Tallinna kaubamaja viienda korruse uuendamise võtsime ette seetõttu, et see ei vastanud seni Stockmanni tasemele. On oluline, et meie kaubamajas oleks lisaks kaupadele ka mitmesuguseid teenuseid, kohvikud ja restorane – selleks et inimesed veedaksid meie juures rohkem aega.

10.11.2016 12.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto