Juhime tähelepanu, et artikkel on rohkem kui viis aastat vana ning kuulub meie arhiivi. Ajakirjandusväljaanne ei uuenda arhiivide sisu, seega võib olla vajalik tutvuda ka uuemate allikatega.

Reformierakonna toitumisahel kärbumas

FOTO: graafika: Silver Alt

Valitsusliidu vahetuse ja haldusreformi tõttu jäävad reformierakondlased lähiaastatel ilma ligikaudu miljonist eurost aastas. Päris täpselt pole võimalik seda summat välja arvutada, sest see sõltub uue võimukoalitsiooni plaanidest haldusreformi kohta.

Tellijale Tellijale

Ligi 17 aastat riigitüüri juures olnud Reformierakond on hulga aega nautinud olukorda, kus nende käes on mitu ministrikohta ja riigikogu komisjonide esimehe kohta, kes saavad kõik palka üle 4000 euro kuus. Tänu ministrikohtadele on neil alati jagunud ka kõrgepalgalisi kohti riigikogu asendusliikmetele ja riigikogu liikmetele riigile kuuluvate äriühingute nõukogudes. Samuti on valitsuse määrata olnud maavanemad.

Kui vaadata ministeeriumidega seotud ametikohti, siis on seal tööl 22 inimest, kes kuuluvad n-ö reformierakondlikku seeneniidistikku. Nende peale kulub kuus umbes 66 500 eurot, mis teeb ligi 800 000 eurot aastas. Lõviosa sellest summast moodustavad peaministri ja ministrite palgad, mis on vastavalt 5288 ja 4495 eurot kuus. Neil kõigil on ka nõunikud, kelle palk varieerub vahemikus 1500–3430 eurot.

11.11.2016 14.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto