Sisukord
Maailm
Postimees
28.02.2020
Koroonaviirus jõudis Eestisse. See ei ole maailmalõpp! (6) Eesti Koroonaviirus jõudis Eestisse Riia kaudu Iraanist «Meil ei ole hädaolukorda ega kriisi – on oht» (2) Reisijatel tasub olla valmis lisakulutusteks Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Katri Raigi suhtes ei alustatud kriminaalmenetlust Sajuses Lõuna-Eestis viibib teede lumest puhastamine Majandus Maitsesuitsu keelamine toob salakauba tagasi Liviko juht: Laua Viinal on eestlaste mandaat (2) Eestlaste sularaha hakkab ringlema läbi USA turvafirma Linnahalli rahastajad tahtsid ka Estonian Airi Välismaa Soome ja Rootsi peavad nakatumisriski väikeseks, Norra valmistub halvimaks Tšetšeeni blogija pääses tapmiskatsest eluga Kesk-Inglismaa üle ujutatud, uus torm tulekul Kreeka protestides sai viga üle 60 inimese Austria näitab eeskuju kahe äärmuse valitsusega (1) Johnson ähvardab suvel kõnelused ELiga katki jätta Süüria opositsiooniväed vallutasid tagasi olulise linna Arvamus Kairi Kreegipuu: mesilase enesehinnangust sotsiaalteadlase pilguga (1) Juhtkiri: koroona koduõuel Margus Parts: kommunistid Central Parkis (3) Evald Übi: milleks meile miljonilinn Tallinn? Andrei Kuzitškin: Vene topeltkodakondsus kui Kremli relv (1) Andrus Karnau: kingitus Tallinkile (1) Meie Eesti Aleksei Lotman: looduse hävitamine on enesetapjalik ja amoraalne Mihkel Kunnus: eetilised dilemmad ei kao keskkonnateadmiste kasvades Helle Mäemets: majanduskasvu muutuv mõte Kultuur Just neid lavastusi soovitavad eksperdid Enno Halleki elurõõm ja mängulisus Õõvastav õudusdraama Sport Eesti sportlased Itaalias teadmata pikal pausil Profipoksi eripära – igal külal on oma tšempion Tallinn Merivälja jahisadama vaidluses kukub tähtaeg Tartu Monica Rand ja Madis Lepajõe: kaks tegusat koalitsiooniaastat said läbi Kati Voomets: kuidas päriselt raha koguma hakata? Hiinalinna potipõllumeestele tuleb sel aastal kevad teisiti Tartlased panevad ka lähivaldade elanikud ringi väntama Meelelahutus Koomiks Sudoku
minu meedia
Minu Meedia digi­paketiga saad piiramatu ligipääsu Postimehe ja maakonnalehtede tasulisele sisule nii veebis, mobiilis kui tahvlis.
Telli minu meedia

Kreml hoidub lähikuudel pingetest

4 min lugemist
Akadeemik Aleksei Arbatovi sõnul loodab Kreml, et Trump on palju paindlikum kui praegune USA administratsioon. FOTO: Erakogu

Kreml loodab, et pragmaatiline Donald Trump USA uue presidendina ei hakka neile närvidele käima demokraatia-jutuga ega õpetama inimõigusi ning annab vabama voli endise NSV Liidu alal tegutseda, rääkis üks Moskva parimaid Ameerika-eksperte, tuntud akadeemik Aleksei Arbatov. Kümme aastat (1993–2003) Venemaa riigiduumasse kuulunud  Arbatov juhib Moskva kõige mõjukama mõttekoja Maailma Majanduse ja Rahvusvaheliste Suhete Instituudi (IMEMO) rahvusvahelise julgeoleku keskust.

Tellijale

-Kui lähtuda kõiki muretsema panevatest väga pingelistest suhetest Venemaa ja lääne vahel, siis kas selles kontekstis oli Trumpi võit hea või halb uudis?

Parem ootamatu kopsupõletik kui ette teada vähihaigus, sest ka esimene haigus võib lõppeda surmaga, ent võib ka mitte. Hillary Clintoni võit oleks tähendanud kriisi (suhetes Venemaaga) kohe esimesest päevast pärast inauguratsiooni, arvestades tema suhtumist Putinisse, Kremlisse.

Trump on Kremlile arusaamatu, tundmatu. Keegi ei tea, mida ta täpselt välispoliitikas tegema hakkab. Ta ütles kampaania ajal Venemaa ja Putini kohta ilusaid sõnu, rääkis koostööst. Seega, eeldusena tema suhtes Kremlis vaenulikkust pole.

Teine küsimus on, mida ta võimule tulles reaalselt teeb ja kuidas Kreml siis reageerib. Seda on praegu võimatu ennustada, sest ilmselt ei tea Trump seda veel isegi. Palju sõltub tema ümbruskonnast. Palju sõltub Venemaa reaktsioonidest tema esimeste ettepanekute peale.

27.02.2020 28.02.2020
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Minu Meedia kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Minu Meedia konto