Sisukord
Arvamus
Postimees
14.11.2016
Eesti Kui lastel läheb hästi, on isa õnnelik Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Spetsialistid selgitavad: kõik uuest elatisabisüsteemist Tagakülg Maakonnapiirid vanguvad, bussiühendus pööratakse pea peale (4) Aktsiisitõusule päitsed pähe, konverentsiturism käima (5) Majandus Laen küll, aga mis saab maksudest? (3) Välismaa Päikeselised hurmurid pakuvad õnne raha eest (1) Külmetavad migrandid tekitasid Soomes varjupaigapuuduse Küprose ühinemiskõnelused jätkuvad 20. novembril Välismaa lühiuudised: 14.11.2016 USA poliitikavaatlejad hoiavad pilku Trump Toweril «Pole lihtsalt sellist stsenaariumit, et Venemaa ründab Baltimaades NATOt» (1) AJAPEEGEL. Nõidusega valgete vastu: etnilised pinged ja apartheid Vene erukindral: tuumaähvardused on läänele suunatud retoorika (4) NATO peasekretär kirjutas Trumpile artikli Arvamus Juhtkiri: elu pärast Exceli tabelit (5) Taavi Minnik: Kremli sõbrad Valges Majas (6) Päeva karikatuur: uue koalitsiooni rõõmud Raul Rebane: Keskerakonna rõõm võimupuuduse piinast vabanemisest on asendumas murega (20) Postimees 1991. aastal: Laaneots kardab eeloleval talvel ohtu idast (3) Eero Merilind: kelle mure on lapse tervis? Evelyn Kaldoja: kes lükkas palli veerema? (6) Kultuur Ita Ever, samaja lutššaja miss Marple! Mees, kes otsis valgust Sport Spordi lühiuudised Vehklejate kinnikasvamata haavad rebiti lahti Põhjamaade jalgpall paneb end raskesse seisu Kuidas sirgub Eesti koondislane? Suusahooaja avalöök tehtud, pilt saab selgeks nädalavahetusel Aasta purjetaja alistas vähi, võitis olümpiakulla ja on poegadest jätkuvalt parem Hamilton vähendas vahet, Verstappen krooniti vihmakuningaks Ajalugu teinud McGregor esitas bossidele ultimaatumi Tarbija Gaasipakkujate jälgimine võib aidata aastas kokku hoida hulga raha Tartu Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi (3) Sõudjad pingutasid 24 tundi järjest Pealinna saarmas tegi konkursil ilma Sume tähistaevas paistab Ahhaas nüüd palju selgemalt Idufirma suurendab tartlaste parkimisvõimalusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Postimees 1991. aastal: Laaneots kardab eeloleval talvel ohtu idast

1 min lugemist
Ants Laaneots FOTO: Erik Prozes/Postimees/Scanpix

Eesti Vabariigi kaitsejõudude peastaabi ülem Ants Laaneots ütles eile Postimehele, et kaitsejõudude peastaap alustab Lõuna-Eestis Kuperjanovi Partisanide Pataljoni ja Põhja-Eestis Kalevlaste Maleva formeerimist vabatahtlikest.

Pataljonidesse pääsevad vabatahtlikud kuni 40-aastased sõjaväes teeninud eestlastest ohvitserid ja kuni 35-aastased sõjaväes teeninud eestlastest sõdurid ja allohvitserid. Vabatahtlikud on riigi ülalpidamisel ja saavad palka. Eraldiseisvad pataljonid relvastab peastaap kergerelvadega. Esialgu sõlmib peastaap vabatahtlikega teenistuslepingu aastaks. Eelistatud on õhudessantvägedes, merejalaväes ja maavägede lahinguväeosades teeninud ohvitserid, allohvitserid ja sõdurid.

Ants Laaneots: «Olukord idas on üha keerulisem. Sündmused võivad areneda aimamatult ja niigi ebastabiilne olukord võib muutuda meile soovimatus suunas. Venemaal levivad suurriiklikud ja šovinistlikud meeleolud a la Žirinovski.

Eestis viibivad NSVL väeosad võivad talvel väljuda oma väejuhatuse kontrolli alt, nagu juhtus Eestis 1918. aastal Vene impeeriumi vägedega.

Kaardisüsteemist hoolimata ei jätku juba praegu Moskvas leiba. Talvel, kui Venemaad võib suure tõenäosusega tabada nälg, ei ole Eesti elanikel kaitset üle idapiiri valguda võivate marodööritsejate ja bandiidijõukude eest. Praegu on iga nädal ja iga päev kallis. Hiljemalt talvel vajavad Eesti noor omariiklus ja eesti pered kaitset meestelt, kes on relva käes hoidnud ja oskavad seda kasutada.»

14.11.1991

Seotud lood
12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto