Sisukord
Purjetamine
Postimees
14.11.2016
Eesti Kui lastel läheb hästi, on isa õnnelik Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Spetsialistid selgitavad: kõik uuest elatisabisüsteemist Tagakülg Maakonnapiirid vanguvad, bussiühendus pööratakse pea peale (4) Aktsiisitõusule päitsed pähe, konverentsiturism käima (5) Majandus Laen küll, aga mis saab maksudest? (3) Välismaa Päikeselised hurmurid pakuvad õnne raha eest (1) Külmetavad migrandid tekitasid Soomes varjupaigapuuduse Küprose ühinemiskõnelused jätkuvad 20. novembril Välismaa lühiuudised: 14.11.2016 USA poliitikavaatlejad hoiavad pilku Trump Toweril «Pole lihtsalt sellist stsenaariumit, et Venemaa ründab Baltimaades NATOt» (1) AJAPEEGEL. Nõidusega valgete vastu: etnilised pinged ja apartheid Vene erukindral: tuumaähvardused on läänele suunatud retoorika (4) NATO peasekretär kirjutas Trumpile artikli Arvamus Juhtkiri: elu pärast Exceli tabelit (5) Taavi Minnik: Kremli sõbrad Valges Majas (6) Päeva karikatuur: uue koalitsiooni rõõmud Raul Rebane: Keskerakonna rõõm võimupuuduse piinast vabanemisest on asendumas murega (20) Postimees 1991. aastal: Laaneots kardab eeloleval talvel ohtu idast (3) Eero Merilind: kelle mure on lapse tervis? Evelyn Kaldoja: kes lükkas palli veerema? (6) Kultuur Ita Ever, samaja lutššaja miss Marple! Mees, kes otsis valgust Sport Spordi lühiuudised Vehklejate kinnikasvamata haavad rebiti lahti Põhjamaade jalgpall paneb end raskesse seisu Kuidas sirgub Eesti koondislane? Suusahooaja avalöök tehtud, pilt saab selgeks nädalavahetusel Aasta purjetaja alistas vähi, võitis olümpiakulla ja on poegadest jätkuvalt parem Hamilton vähendas vahet, Verstappen krooniti vihmakuningaks Ajalugu teinud McGregor esitas bossidele ultimaatumi Tarbija Gaasipakkujate jälgimine võib aidata aastas kokku hoida hulga raha Tartu Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi (3) Sõudjad pingutasid 24 tundi järjest Pealinna saarmas tegi konkursil ilma Sume tähistaevas paistab Ahhaas nüüd palju selgemalt Idufirma suurendab tartlaste parkimisvõimalusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Aasta purjetaja alistas vähi, võitis olümpiakulla ja on poegadest jätkuvalt parem

3 min lugemist
Santiago Lange ning Cecilia Carranza Saroli hetk pärast kuldset finišit. Lange´i pojad ujusid isa õnnitlema. FOTO: Scanpix/AFP

Mõni päev tagasi tagasi Rahvusvahelise Purjetamisliidu poolt maailma aasta meespurjetajaks valitud argentiinlase Santiago Lange elu- ja edulugu on inspireeeriv paljudele. Lange võitis Rio de Janeiro olümpial koos Cecilia Carranza Saroliga Nacra 17 klassis kulla. Aga eriliseks muudab saavutuse see, et ta oli seda tehes 54-aastane (Rios osalenud purjetajatest vanim – M. G.) ja et aasta enne mängude algust diagnoositi tal kopsuvähk, mistõttu eemaldati purjetajalt suur osa vasakust kopsust.

Tellijale Tellijale

Varem on ta võitnud Tornado-klassis kaks pronksi (koos Carlos Espinolaga). Lange on osalenud olümpial kuus korda. Maailmameistrivõistlustelt on tal samuti ette näidata mitu kulda. Tema isa oli ja mõlemad pojad on samuti olümpiapurjetajad. Poegade Klausi ja Yagoga sai Santiago Lange koguni samal olümpial võistelda: ühes paadis sõitvad pojad said Rio olümpial 49er klassis seitsmenda koha. Avatseremoonial said isa ja pojad koos staadionile kõndida. Kui tuli isa kullavõit, hüppasid pojad Guanabara lahe vette ja ujusid seda tema paadi juurde tähistama.

«See, et sain olümpial oma lapsi võistlemas näha ja nemad omakorda mind, ning et sain koos nendega kullavõitu tähistada, see kõik oli minu jaoks väga emotsionaalne. Mida veel elult tahta?» kommenteeris ta. Kulla võitsid Lange ja Saroli seejuures vaid ühepunktilise edumaaga. Enne olümpiat Lange kullast unistada ei julgenud, vaid seadis eesmärgiks pronksi.

12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto