Laen küll, aga mis saab maksudest?

Sotsiaaldemokraatide esimees Jevgeni Ossinovski (vasakult), IRLi juht Margus Tsahkna ja Keskerakonna esimees Jüri Ratas laupäeva õhtul ajakirjanike piiramisrõngas. Kolm erakonda jõudsid kokkuleppele, et loomisel olev koalitsioon püüab maksumuudatustega toetada madalapalgalisi. FOTO: Jaanus Lensment / Postimees

Ettevõtjate arvates on mõte, et riik võtab laenu, üldiselt hea, kuid maksuküsimused on pärast nädalavahetusel peetud koalitsiooniläbirääkimisi ikkagi endiselt lahtised.

Tellijale Tellijale

Reedel ja laupäeval koos istunud ning majanduspoliitilisi küsimusi arutanud Isamaa ja Res Publica Liidu (IRL), Keskerakonna ja sotsiaaldemokraatide esindajad jõudsid laupäeva õhtuks kokkuleppele, et investeeringuteks võetakse laenu ning osa riigiettevõtteid viiakse börsile. Maksukokkulepete üle jätkuvad läbirääkimised täna, poliitikute sõnul on eesmärk vähendada madalapalgaliste maksukoormust.

Suurärimees Urmas Sõõrumaa ütles, et mitmed loodava valitsusliidu maksupoliitilised plaanid ei mõjutaks ettevõtjate tegevust üldse nii palju, kui arvatakse. Ka toetab ta igati riigi laenukoormuse suurendamist oluliste infrastruktuuri projektide elluviimiseks.

12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto