Sisukord
Maailm
Postimees
14.11.2016
Eesti Kui lastel läheb hästi, on isa õnnelik Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Spetsialistid selgitavad: kõik uuest elatisabisüsteemist Tagakülg Maakonnapiirid vanguvad, bussiühendus pööratakse pea peale (4) Aktsiisitõusule päitsed pähe, konverentsiturism käima (5) Majandus Laen küll, aga mis saab maksudest? (3) Välismaa Päikeselised hurmurid pakuvad õnne raha eest (1) Külmetavad migrandid tekitasid Soomes varjupaigapuuduse Küprose ühinemiskõnelused jätkuvad 20. novembril Välismaa lühiuudised: 14.11.2016 USA poliitikavaatlejad hoiavad pilku Trump Toweril «Pole lihtsalt sellist stsenaariumit, et Venemaa ründab Baltimaades NATOt» (1) AJAPEEGEL. Nõidusega valgete vastu: etnilised pinged ja apartheid Vene erukindral: tuumaähvardused on läänele suunatud retoorika (4) NATO peasekretär kirjutas Trumpile artikli Arvamus Juhtkiri: elu pärast Exceli tabelit (5) Taavi Minnik: Kremli sõbrad Valges Majas (6) Päeva karikatuur: uue koalitsiooni rõõmud Raul Rebane: Keskerakonna rõõm võimupuuduse piinast vabanemisest on asendumas murega (20) Postimees 1991. aastal: Laaneots kardab eeloleval talvel ohtu idast (3) Eero Merilind: kelle mure on lapse tervis? Evelyn Kaldoja: kes lükkas palli veerema? (6) Kultuur Ita Ever, samaja lutššaja miss Marple! Mees, kes otsis valgust Sport Spordi lühiuudised Vehklejate kinnikasvamata haavad rebiti lahti Põhjamaade jalgpall paneb end raskesse seisu Kuidas sirgub Eesti koondislane? Suusahooaja avalöök tehtud, pilt saab selgeks nädalavahetusel Aasta purjetaja alistas vähi, võitis olümpiakulla ja on poegadest jätkuvalt parem Hamilton vähendas vahet, Verstappen krooniti vihmakuningaks Ajalugu teinud McGregor esitas bossidele ultimaatumi Tarbija Gaasipakkujate jälgimine võib aidata aastas kokku hoida hulga raha Tartu Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi (3) Sõudjad pingutasid 24 tundi järjest Pealinna saarmas tegi konkursil ilma Sume tähistaevas paistab Ahhaas nüüd palju selgemalt Idufirma suurendab tartlaste parkimisvõimalusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Päikeselised hurmurid pakuvad õnne raha eest

3 min lugemist
Turistid Djerba rannas Tuneesias. FOTO: Reuters/ScanPix

Pruunikasroosas pikas djellaba’s, kümme meetrit sama tooni riiet turbaniks pea ümber seotud, kõnnib ta pisut väsinud sammul üle ühe lõunamaa väikelinna väljaku poodide vahel. Heike on Saksamaalt pärit haiglaõde, 65 aastat vana, veidi närtsinud olemisega ja tulnud lõunamaa päikese alla õnne otsima.

Tellijale Tellijale

Heike õnn istub parajasti koos sõpradega plastlaua taga valgel plasttoolil, teeklaas ees. Moncef on pruunide särasilmade ja kenasti piiratud habemega 30-aastane noormees. Oma kauni naeratuse päiksepruunil näol laseb ta käiku buzinessis (niimoodi kohalikud seda äri nimetavad – toim) eurooplannadega.

Heike on üsna õnnelik, eelmisel õhtul oldi koos Moncefi vaemate juures, kes plaanitavat abielu sõbralikult toetavad. Ja miks ka mitte, sellisest ühendusest on ju kasu kõigil, sest peres kuulub kõik jagamisele, kui keegi jääb haigeks või on vaja osta hobune või kaamel. Ning kes Euroopast ei tahaks õnne nimel ja üksilduse peletamiseks saata oma pangakontolt mõned tuhanded eurod lõunamaise päikese alla pruunide silmade, sportliku keha ja oskuslikult lausutud õrnuste eest.

12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto