Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks

Harri koos 2016. aasta «UMK» võitja Sandhjaga. FOTO: Harri Hakanen

Tunnustatud Soome muusikaekspert ja -ajakirjanik Harri Hakanen osales tänavu esimese välismaalasest žüriiliikmena konkursi «Eesti laul» eelkuulamisel. Mees, kes on oma kodumaal «Eesti lauluga» sarnase saate «Uuden Musiikin Kilpailu» (edaspidi «UMK») koordinaator ja muusikajuht, peab siinsesse žüriisse kuulumist suureks auks.

Tellijale Tellijale

Harri, miks osutusid just sina esimeseks välismaalaseks «Eesti laulu» eelkuulamise žüriis?

Tunnen «Eesti laulu» produtsenti Mart Normetit nüüd juba pea viis aastat. Selle aja jooksul oleme nii Eurovisioonil kui ka Tallinn Music Weekil (TMW) palju kokku puutunud ning alati nii muusika- kui ka teistel teemadel mõtteid jaganud. Umbes kaks nädalat tagasi küsis Mart minult, kas ma sooviksin  žüriisse kuuluda. Olin ausalt öeldes väga üllatunud ja uurisin kõigepealt, kas ta tõepoolest soovib, et asja teie jaoks ära rikun. Kuid kuna olen väga suur eesti muusika austaja, jäin nõusse.

Muusikalises mõttes on «Eesti laul» minu jaoks kindlasti ka üks kõige põnevamaid Eurovisiooni eelvoore. Teie muusikavalik iseloomustab midagi Eestile väga omast. Kuigi sel aastal ma seda isegi nii suurel määral ei täheldanud kui varem.

12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto