Sisukord
Eesti
Tänane leht
14.11.2016
Eesti Kui lastel läheb hästi, on isa õnnelik Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Spetsialistid selgitavad: kõik uuest elatisabisüsteemist Tagakülg Maakonnapiirid vanguvad, bussiühendus pööratakse pea peale (4) Aktsiisitõusule päitsed pähe, konverentsiturism käima (5) Majandus Laen küll, aga mis saab maksudest? (3) Välismaa Päikeselised hurmurid pakuvad õnne raha eest (1) Külmetavad migrandid tekitasid Soomes varjupaigapuuduse Küprose ühinemiskõnelused jätkuvad 20. novembril Välismaa lühiuudised: 14.11.2016 USA poliitikavaatlejad hoiavad pilku Trump Toweril «Pole lihtsalt sellist stsenaariumit, et Venemaa ründab Baltimaades NATOt» (1) AJAPEEGEL. Nõidusega valgete vastu: etnilised pinged ja apartheid Vene erukindral: tuumaähvardused on läänele suunatud retoorika (4) NATO peasekretär kirjutas Trumpile artikli Arvamus Juhtkiri: elu pärast Exceli tabelit (5) Taavi Minnik: Kremli sõbrad Valges Majas (6) Päeva karikatuur: uue koalitsiooni rõõmud Raul Rebane: Keskerakonna rõõm võimupuuduse piinast vabanemisest on asendumas murega (20) Postimees 1991. aastal: Laaneots kardab eeloleval talvel ohtu idast (3) Eero Merilind: kelle mure on lapse tervis? Evelyn Kaldoja: kes lükkas palli veerema? (6) Kultuur Ita Ever, samaja lutššaja miss Marple! Mees, kes otsis valgust Sport Spordi lühiuudised Vehklejate kinnikasvamata haavad rebiti lahti Põhjamaade jalgpall paneb end raskesse seisu Kuidas sirgub Eesti koondislane? Suusahooaja avalöök tehtud, pilt saab selgeks nädalavahetusel Aasta purjetaja alistas vähi, võitis olümpiakulla ja on poegadest jätkuvalt parem Hamilton vähendas vahet, Verstappen krooniti vihmakuningaks Ajalugu teinud McGregor esitas bossidele ultimaatumi Tarbija Gaasipakkujate jälgimine võib aidata aastas kokku hoida hulga raha Tartu Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi (3) Sõudjad pingutasid 24 tundi järjest Pealinna saarmas tegi konkursil ilma Sume tähistaevas paistab Ahhaas nüüd palju selgemalt Idufirma suurendab tartlaste parkimisvõimalusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks

4 min lugemist
Harri koos 2016. aasta «UMK» võitja Sandhjaga. FOTO: Harri Hakanen

Tunnustatud Soome muusikaekspert ja -ajakirjanik Harri Hakanen osales tänavu esimese välismaalasest žüriiliikmena konkursi «Eesti laul» eelkuulamisel. Mees, kes on oma kodumaal «Eesti lauluga» sarnase saate «Uuden Musiikin Kilpailu» (edaspidi «UMK») koordinaator ja muusikajuht, peab siinsesse žüriisse kuulumist suureks auks.

Tellijale Tellijale

Harri, miks osutusid just sina esimeseks välismaalaseks «Eesti laulu» eelkuulamise žüriis?

Tunnen «Eesti laulu» produtsenti Mart Normetit nüüd juba pea viis aastat. Selle aja jooksul oleme nii Eurovisioonil kui ka Tallinn Music Weekil (TMW) palju kokku puutunud ning alati nii muusika- kui ka teistel teemadel mõtteid jaganud. Umbes kaks nädalat tagasi küsis Mart minult, kas ma sooviksin  žüriisse kuuluda. Olin ausalt öeldes väga üllatunud ja uurisin kõigepealt, kas ta tõepoolest soovib, et asja teie jaoks ära rikun. Kuid kuna olen väga suur eesti muusika austaja, jäin nõusse.

Muusikalises mõttes on «Eesti laul» minu jaoks kindlasti ka üks kõige põnevamaid Eurovisiooni eelvoore. Teie muusikavalik iseloomustab midagi Eestile väga omast. Kuigi sel aastal ma seda isegi nii suurel määral ei täheldanud kui varem.

12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
Logi sisse
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto