Sisukord
Tartu Postimees
Postimees
14.11.2016
Eesti Kui lastel läheb hästi, on isa õnnelik Soome ekspert peab «Eesti laulu» väga eriliseks (1) Male Mälumäng Palju õnne Dilbert Horoskoop Spetsialistid selgitavad: kõik uuest elatisabisüsteemist Tagakülg Maakonnapiirid vanguvad, bussiühendus pööratakse pea peale (4) Aktsiisitõusule päitsed pähe, konverentsiturism käima (5) Majandus Laen küll, aga mis saab maksudest? (3) Välismaa Päikeselised hurmurid pakuvad õnne raha eest (1) Külmetavad migrandid tekitasid Soomes varjupaigapuuduse Küprose ühinemiskõnelused jätkuvad 20. novembril Välismaa lühiuudised: 14.11.2016 USA poliitikavaatlejad hoiavad pilku Trump Toweril «Pole lihtsalt sellist stsenaariumit, et Venemaa ründab Baltimaades NATOt» (1) AJAPEEGEL. Nõidusega valgete vastu: etnilised pinged ja apartheid Vene erukindral: tuumaähvardused on läänele suunatud retoorika (4) NATO peasekretär kirjutas Trumpile artikli Arvamus Juhtkiri: elu pärast Exceli tabelit (5) Taavi Minnik: Kremli sõbrad Valges Majas (6) Päeva karikatuur: uue koalitsiooni rõõmud Raul Rebane: Keskerakonna rõõm võimupuuduse piinast vabanemisest on asendumas murega (20) Postimees 1991. aastal: Laaneots kardab eeloleval talvel ohtu idast (3) Eero Merilind: kelle mure on lapse tervis? Evelyn Kaldoja: kes lükkas palli veerema? (6) Kultuur Ita Ever, samaja lutššaja miss Marple! Mees, kes otsis valgust Sport Spordi lühiuudised Vehklejate kinnikasvamata haavad rebiti lahti Põhjamaade jalgpall paneb end raskesse seisu Kuidas sirgub Eesti koondislane? Suusahooaja avalöök tehtud, pilt saab selgeks nädalavahetusel Aasta purjetaja alistas vähi, võitis olümpiakulla ja on poegadest jätkuvalt parem Hamilton vähendas vahet, Verstappen krooniti vihmakuningaks Ajalugu teinud McGregor esitas bossidele ultimaatumi Tarbija Gaasipakkujate jälgimine võib aidata aastas kokku hoida hulga raha Tartu Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi (3) Sõudjad pingutasid 24 tundi järjest Pealinna saarmas tegi konkursil ilma Sume tähistaevas paistab Ahhaas nüüd palju selgemalt Idufirma suurendab tartlaste parkimisvõimalusi Meelelahutus Koomiks Sudoku

Tõsine oht: ülikooli raamatukogu ei ava eksamite hooajaks uksi

3 min lugemist
Raamatukogu suures lugemissaalis teisel korrusel on ära tehtud suuremad lammutustööd ja valatud uus põrand. Seda lugemis- ja õppimissaali pole plaanis detsembri keskel avada, küll aga võib seal jätkuv ehitus tudengeid segada, kui maja osaliselt siiski lahti tehakse. Samuti pole mõeldav, et ventilatsioon lülitatakse hoones sisse, kui tolmused tööd majas jätkuvad. FOTO: Margus Ansu

Tartu ülikool teatas septembri keskpaigas, et ehitaja ei jõua töid valmis ja raamatukogu jääb suletuks vähemalt 12. detsembrini. See tähtaeg andis tudengitele lootuse pääseda eksamite kõrgajaks raamatukokku õppima.

Tellijale Tellijale

Eelmise nädala kolmapäeval, veidi rohkem kui kuu enne välja öeldud tärminit, ütles raamatukogu direktor Martin Hallik, et detsembri keskpaigaks loodetakse uksed lugejatele lahti teha, ent terve hoone avamisest veel rääkida ei saa. Ta selgitas, et raamatukogu osaliseks avamiseks peaks valmis olema fuajee, toimima laenutussüsteem ning kolmanda korruse lugemissaalidesse peaks saama lugejad sisse lasta.

Vaid päev hiljem, läinud neljapäeval teatas Hallik, et olukord on üksjagu keeruline ja lootused raamatukogu 12. detsembril avada pole enam suured.

12.11.2016 15.11.2016
Loo tellimiseks pead olema sisse logitud Postimees kontole.
LOGI SISSE
Sul ei ole kontot?
Loo Postimees konto